Karaciğer Detoksu İle Karaciğer Sağlığını Korumanın Yolu

Sponsorlu Bağlantılar

Karaciğer sağlığını düşünenler için karaciğer detoksu

Karaciğer sağlığını düşünüyorsanız sizlere karaciğer detoksunu öneriyoruz. Bu detoks sayesinden karaciğeriniz için sağlıklı olan yiyecekleri tüketmiş olacaksınız. Karaciğerinizin sağlıklı olmasını sağlayana bu yiyecekler aynı zamanda bir çok fayda sahipler.

Karaciğerinizde sorun olması, en basit haliyle yağlanması bile, vücudunuzu toksin çöplüğüne çevirebilir. Bu yüzden karaciğer detoksu uygulamak önemlidir.İşlenmiş gıda tüketimi, karaciğeri oldukça etkiler. Genetiği değiştirilmiş gıdalardan, kimyasal yollarla yetişen sebze ve meyvelerden uzak durmalısınız.

Vücuttan toksinleri kaldırarak, genel anlamda sağlığınızı korumaya yardımcı olan karaciğerinize detoks yaparak destek vermeniz iyi bir harekettir.Karaciğer vücudunuza zarar veren toksinlerle iyi çalışamaz. Normalden daha fazla çalışmak zorunda kalır ve bu da bir süre sonra gücünü kaybetmesine yol açar.

Sponsorlu Bağlantılar

soğan

İşte karaciğeriniz için yemeniz gerekenler

Soğan ve sarımsak, toksinlerin sistemden temizlenmesine yardımcı olan en iyi gıdalar arasındadır.

Zencefilin çeşitli sağlık faydaları vardır. Solunum problemlerini temizler, metabolizmayı hızlandırır, toksin ve atıkları temizler.

Pancar, kanserle savaşan betacyanin içerir. Aynı zamanda toksinlerin dışarı atılmasında yardımcı olan magnezyum, demir, çinko ve kalsiyum açısından da zengindir.

brokoli

Karnabahar, lahana, brokoli ve detoksa yardımcı benzer sebzeleri günlük beslenmenizin bir parçası haline getirin.

Yulaf ezmesi, buğday gibi lifli gıdalar karaciğer için mükemmel bir lif kaynağıdır.

Demir, kalsiyum ve manganez açısından zengin olan tarçın, metabolizmayı çalıştırır ve karaciğere yardımcı olur.

Enfeksiyonlarla mücadele eden zerdeçal, aynı zamanda detoks işleminde de karaciğere yardımcıdır.

Çilek, ahududu, dut ve yaban mersini tüketin. Bunlar oldukça önemli antioksidan meyvelerdir.

Sindirim sorunlarını azaltan yoğurt, aynı zamanda karaciğere büyük destek sağlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Alkol, şeker bazlı gıdalar, sodyum içerikli gıdalar ve hayvansal ürünler, karaciğeri zorlar.

Yüksek kolesterol içeren gıdalardan uzak durmalısınız. Alkol ve rafine şeker aşırı tüketildiğinde karaciğer yetmezliğine, karaciğer kanserine, siroz ve karaciğer yağlanmasına neden olabilir.

Karaciğerinizde sorunlar oluşmaya başladığında bazı belirtiler verir. Bunların başında sarılık vardır. Cilt, tırnak ve göz renginde sarılaşma görürsünüz.

Kırmızı kan hücrelerinin azalması söz konusu olacağı için, kendinizi zayıf ve yorgun hissedersiniz. Ani kilo kayıpları olabilir.

Burun ve diş eti kanaması, mide bulantısı, karın ağrısı ve kusma gibi belirtiler ve vücut su tutacağı için, ayak ve karında şişmeler görülebilir. Bu tarz belirtilerde dikkatli olmakta fayda vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir