Kış Aylarında Hangi Tatlılardan Yemeliyiz?

Sponsorlu Bağlantılar

Kışın Beslenme ve Tatlı Yememe

Kış ayının gelmesiyle birlikte kilo almalarda artmalar olabiliyor.Havaların soğumasıyla beraber sürekli  evde oturulmaya başlanılıyor.Bundan dolayı da evde otururken de  bir şeyler yemek istiyoruz.Soğuk havalarda yediğimiz şeylere dikkat edersek kilo almayabilirsiniz.Ama yüksek kalorili tatlıları tercih ederseniz, kilo almaktan kaçamazsınız.

Kışın özellikler yüksek kalorili olan şerbetli, hamurlu tatlıları örneğin kadayıf, baklava, şekerpare, şöbiyet gibi tatlı türleri yerine hazırlaması pratik hafif tatlıları tercih etmeye çalışın.

Kalorisi düşük tatlılardan sütlü tatlılar, sütlaç, güllaç, puding gibi tatlıları tercih edebiliriz. Bu gibi tatlılar dışında meyveli bir yoğurt, kuru ya da taze meyve de tatlı ihtiyacımızı karşılar.

Sponsorlu Bağlantılar

rp_gullac.jpg

Tatlı yemek istediğinizde bir kase yoğurdun içine bir tatlı kaşığı kadar reçel koyup içine 5 adet dövülmüş badem ekleyerek tatlı ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bu tatlı hem hazırlaması pratik hem de besin değeri yüksek bir tatlıdır.

Kışın tatlı tüketmek istediğinizde yüksek kalorili tatlılar yerine düşük kalorili olan sütlaç, güllaç gibi süt grubu tatlılarını tercih edelim. Bu sütlü tatlıları tarçınla tatlandırabiliriz. Tarçın aynı zamanda metabolizmamızı hızlandırıp kilo vermemize de yardımcı olur. Ayrıca uzun süre tok tutma özelliği de vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir