Polikistik Over Sendromu Kadınların Akşam Yemeğinde Yemesi Gerekenler

Sponsorlu Bağlantılar

Polikistik Over Sendromu ve Akşam Yemeği

Polikistik over sendromu olan bayanlar akşam yemeklerinde bir kase çorba ile başlayabilir. Çorbanın içinde kullanılan malzemelere dikkat etmek gerekir. Kremasız ve unsuz olanlar genellikle tercih edilmeli.

Et suyu ilaveli hazır çorbaları içmemeye dikkat etmek gerekir.Ana yemek olarak ise sebze veya baklagil yenebilir. Et ve kıyma koyulan yemekleri de yağsız pişirmek gerekir. Zeytinyağlı sebze yemeği için 1 kg sebzeye 2-3 yemek kaşığı zeytinyağı yeterlidir.

Et, tavuk, balık da ana yemekte tercih edilebilir. Tüm etlerin görünür yağları ayrılmalıdır. Buna tavuğun derisi de dahildir.

Sponsorlu Bağlantılarrr

Ayrıca bkz:

  1. Polikistik Over Sendromu Kadınlar Kahvaltıda Neler Yemeli?
  2. Polikistik Over Sendromu Kadınlar Öğle Yemeğinde Neler Yemeli?

kadın hastalığı

Yemek pişirirkende pişirilme yöntemine dikkat edilmeli. Yemekleri genelikle buğulama, haşlama yöntemleri seçilmelidir. Yanında bol salata tüketebiliriz. Salatalara 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ilave edebiliriz. Yanında limon ya da sirke de koyabilirsiniz.

3 yemek kaşığı kadar bulgur pilavı 1 dilim ekmeğe eşittir. Ekmek ya da çorba içmeyerek bulgur pilavı da tercih edilebilir. Akşam asitli içecekler yerine su, ayran ya da kefir tercih edilebilir.

Beslenme ve Diyet Uzmanı Gamze Şanlı Ak

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir