Polikistik Over Sendromu Kadınların Beslenmede Nelere Dikkat Etmeli?

Sponsorlu Bağlantılar

Polikistik Over Sendromu Olan Kadınlar Beslenmesi

Polikistik overi olan kişiler eğer fazla kilosu varsa Kesinlikle bir beslenme uzmanıyla gitmesi gerekli. Fazla kilolarını vererek hem insülin dirençlerini kırmış olurlar hem de adet kanamaları düzenli hale gelir. İnsülin direnci olan kadınlar zamanla kilo verme hızının haftada yarım kilo şeklinde olması idealdir.İnsülin direnci kilo verme hızını biraz yavaşlatabilir ama dengeli bir beslenme düzeniyle bunu yapmak kolay olacaktır.

Bunun için ana öğünlerle birlikte ara öğünleri de atlamamak gerekli. Polikistik over sendromu söz konusu olduğunda ara öğünler de çok önemlidir. Özellikle polikistik overi olan kadınlarda karbonhidrat ihtiyacı daha yüksek olmaktadır.Beslenmede ara öğünlere yer vermek kan şekerinin dengelenmesine yardımcı olur.

kadın hastalığı

Sponsorlu Bağlantılar

Eğer 2-3 saat ile beslenme olursa kan şekeri kontrol edilmiş olur. Lif içeriği yüksek beslenme de çok önemlidir. Sebze, meyve, tam tahıllı besinler mutlaka program içinde yer almalıdır. Et, tavuk, balık da olmalıdır. Ancak bu besinler kızartılmış ya da kavrulmuş değil buğulama, haşlama yöntemleri seçilmelidir. Ayrıca da  mutlaka düzenli egzersiz de yapmak  gereklidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir