Spordan Önce Ne Yenir?

Sponsorlu Bağlantılar

Spor yapmadan önce yemeniz gerekenler

Spora başlamadan yani spor yapmadan önce ve sonra neler yemeniz gerektiğini bilmelisiniz. Yaptığınız sporun faydasını görmek için hem spor öncesinden yemeniz gerekenleri hemde spor sonrasında yemeniz  gerekenleri bilin.

Sağlıklı bir şekilde yağ yakmak, kas yapmak ve spor sorasında harcayacağınız enerji ile sonrasında almanız gereken enerji miktarı yedikleriniz ile doğrudan ilişkilidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi daha sağlıklı spor yapabilmeniz için spor öncesinde yemeniz gerekenleri açıklıyoruz;

kadın spor

Spor öncesi bunları yiyin

Muz: Vücudunuzun enerji için yakacağı doğal şekerlerle doludur. Ayrıca kalbinizin kan pompalarken kaliteli çalışmasına yardımcıdır, potasyum içerir.

Dutgiller: Hızlı bir enerji yüklemesine ihtiyacınız varsa; çilek, dut, böğürtlen ve kiraz adeta sağlıklı şeker topçuklarıdır. Vücudunuzu antrenmanda en üst noktada tutmanızı sağlayacak bolca C vitaminine sahiplerdir.

C vitamini ve potasyum, koştukça kaslarınızın yenilenmesine yardımcı olur.

Az yağlı yoğurt: Kalsiyum, protein ve karbonhidrat yönünden zengindir. Kalsiyum, kaliteli yağ yakımını destekler. Protein ise kaslarınızın yakıtı gibidir ve karbonhidratlar da size ihtiyacınız olan enerjiyi verecektir.

Spor sırasında kuru üzüm: Yüksek miktarda şeker içerir. Bu da enerjinizin tam da düştüğü anda birkaç tane yiyerek devam etmeniz için en iyi besin olduğu anlamına gelir. Küçük bir avuç kadar üzüm, fazlasıyla yetecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(0) Yorum

    erdal akman
    09 Ekim 2015 - 19:35

    aç karna spor yapılmamalıdır daha çok zarar verir vucut enerji kaybı yaşar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir