Spordan Sonra Ne Yememeli? Beslenme Nasıl Olmalı?

Sponsorlu Bağlantılar

Spor sonra  yenilmemesi gerekenler

Spor yaparak fit kalmak ve fazla kilolarınızdan kurtulmak isterken tam tersi bir duruma düşebileceğinizi biliyor musunuz? Spor yaptıktan sonra nasıl besleneceğinizi bilmiyorsanız, spordan sonra neleri yememeniz gerektiğini bilmiyorsanız yaktığınız kaloriden fazlasını geri alabilirsiniz.

Genellikle spor yaptıktan sonra artık istediğimizi yiyebileceğimizi düşünürüz ancak bu düşünce çok yanlıştır. Spordan sonra yenilmemesi gereken bir çok yiyecek bulunuyor. Özellikle yaktığı kaloriden daha fazla kalori almak istemeyenler spordan sonra yenilmemesi gereken yiyecek ve içecekleri öğrenin.

Gazlı içecekler: Spor sonrası kaybettiğiniz sıvıyı almak için bol bol su için. Gazlı içecekler çok fazla şeker içerdiği için aşırı kalori almanıza neden olur.

Sponsorlu Bağlantılar

kola-cola

Enerji barlar: Enerji barları spordan sonra tüketmeyin. Spordan sonra tüketilmesi netabolizmayı yavaşlatır. Enerji barlarını spordan önce tüketmek gerekir.

Sütlü çikolata: Spor sonrası tatlı ihtiyacınızı gidermek için sütlü çikoata yemeyin. Çünkü çok fazla şeker ve zararlı yağlar içerir. Çikolata yerine meyve tüketmelisiniz.

Çikolata, tatlı, yemek

Yağlı peynir: Spor sonrası açlığı bastırmak için yağlı peynirler tüketmeyin. Bunun yerine lor peyniri yada az yağlı peynirler tüketmeye özen gösterin.

hamburger

Fast food: Yüksek miktarda trans yağ, şeker ve tuz içeren fast food yiyeceklerin ne kadar sağlıksız oldukları bilinen bir gerçek. Özellikle spor sonrası tüketilen hamburger ve patates kızartması gibi yiyecekler, diyetinizi sabote ederken aşırı kalori alımına da neden olur. Spor sonrası açlığınızı bastırmak için potasyum zengini muz veya avokado gibi sağlıklı meyveler tüketebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir