Brad Pitt Spor ve Vücut Geliştirme Programı

Sponsorlu Bağlantılar

Ünlülerin Spor Programı

Bradd Pitt gibi hergün hayatlarına tanık olduğunuz dünyanın en ünlü aktörlerinin vücut yapıları sizi de hayran bırakıyorsa harekete geçmeniz gerekiyor.Sadece hayranlıkla bakmayın ve böyle bir vücuda sahip olmak için harekete geçin.

Bradd Pitt gibi saatlerce spor salonuna gidemiyor, her yediğiniz gıdanın incelemesini yapılmıyor ve profesyonellerle çalışmıyor olabilirsiniz fakat bu durum sizin çalışarak umutsuz olduğunuz anlamına gelmemektedir. Beslenmenizde ve fitnessınızda yapacağınız birkaç değişiklikle, istediğiniz görüntüye ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bradd Pitt gibi ünlüler birkaç ay içinde görünüşlerini rollerine göre değiştirebiliyorlar.Bunu başarabilmelerinin bir nedeni amaçlarına konsantrasyon sağlamaları. Aşağıda yukarıda bahsedilen 3 adamın izlediği yol anlatılmaktadır. Onlardan ilham alabilirsiniz.

Brad Pitt ve Spor Antrenmanı

Fight Club (Dövüş Kulübü) filminden sonra, Brad Pitt birçok erkeğin hayranlığını kazandı. Onun gibi sıkı ve kaslı yapıya sahip olmak için insanlar nasıl idmanlar yapmaları gerektiğini araştırdılar. Onun çalışma programı, her gün bir kas grubunu çalıştırıp, haftanın geri kalanında da vücudun kendini toparlamasına izin vermek. Bu da kaslarınızın gelişmesi için çok faydalıdır. Kaslarınız dinlenme zamanlarında gelişirler, spor salonunda sporunuzu yaptığınız an değil.
Tabii kaslarınızın gelişmesi için onlara bir neden vermelisiniz, her gün yapacağınız bir sürü hareket seti ile belirli bir kas grubunu çalıştırmak bunu yapacaktır.

Haftanın sonunda iyi bir kardiyo ile programı bitirebilirsiniz. Kardiyo vücudunuzu yağ yakma moduna sokacak böylece kasların etrafını saran yağdan kurtulacaksınız. Aşağıda Brad Pitt’in uyguladığı egzersizler yer almaktadır. Tüm egzersizlerde 3 set yapın ve setler arasında 60 saniye dinlenin. 15 tekrar yapabileceğiniz ama son tekrarlarda yorulacağınız şekilde  ağırlıklar seçin. Ama sizin istediğiniz forma girebilmeniz için ağırlıklar  hafif olmalıdır.

Haftalık Spor Programı

Pazartesi: Göğüs

25 şınav
göğüs pres
yatay press (incline pres)
Kelebek (Pec deck machine)

Salı: Sırt

5 Barfiks
Kürek çekme
Lat Pull down(Kanat ve üst sırt  aşağı çekiş)
T-bar rows

Çarşamba: Omuz

Sponsorlu Bağlantılar

Arnold dumbbell pressi: askeri pres gibi ama avuçlar ilk başta içeri, hareketinin sonunda dışarı bakıyor)
Yan kaldırışlar(Lateral raises) : Dumbbellları iki yanınızda  kaldırıp indirmek
Ön kaldırış (Front raises): Dumbellları önde kaldırıp indirmek

Perşembe : Pazu ve arka kol kasları

nautilus curl machine (ağırlıkla kolu bükmek)
ez cable curls (kablo ile kolu bükme)
hammer curls(baltalar gibi kolu bükmek)
tricep pushdowns( arka kol kasları pushdownları)

Cuma: Kardiyo

Maksimum kalp atışınızın %65 veya %75’inde olacak şekilde 45 dakika yürüyüş veya koşu

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Yorum

    ali
    29 Eylül 2010 - 16:15

    kas güzelde kaç ayda bu yağları eritti bnde gidiom badiye kaslar sert ama ustunde yağ war tam belli olmuo elimle dokunuca kası farkedıom parçalanmış ama görunrde yok:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir