Adet Oldum, Hamile Miyim?

Sponsorlu Bağlantılar

Adet Zamanı ve Hamilelik

Regl olmak kesinlikle hamile olmamak anlamına gelebilir ama bu 1 ay sonra bir kanama görmek hamile olmadığınız anlamına gelmez. Burada üstüne görmek denen halk arasında çok yaygın bizim de çok kullandığımız olaya geliyoruz.

Hamile olmasına rağmen adet olunabilir. Hamile kalınmasına rağmen adet kanamaları görülebilir.Bu 1.ay olabilir yada 2. ay ve 3.aya kadar olunabilir.Bazende bazı kadınlarda bu şekilde 9 ay boyunca adet kanaması olunabilir.

Aslında üstüne görmek denen şey döllemiş embriyonun rahim içinde yerleşirken kılcal damarlarda yaptığı küçük kanamaların bazı zaman hastalar tarafından adet olarak kabul edilip sanki adet görmüş gibi kendilerini rahat ve güvende hissetmeleriyle kaynaklanan bir şeydir.

Sponsorlu Bağlantılar

Doğum - hamile - gebe

Hamile olunduğu zaman görülen kanama adet kanaması değildir.

Dikkatli hastalar genelde bu adet kanamasının, bu kanamanın diğer adet kanamalarından biraz daha farklı olduğunu ifade ederler. Normalden farklı bir renkte ve daha az, zamanından önce veya sonra olan, ağrısız adet kanamaları hamilelik belirtisi olabilir.Aslında bu sahte adet kanamasıdır.Bu gibi durumlarda hamilelik testi yapılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir