Ertesi Gün Hapı Kullandıktan Sonra Hamile Kalınır Mı?

Sponsorlu Bağlantılar

Ertesi Gün Hapı Kullanıp Hamile Kalmak Mümkün Mü?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Kağan Kocatepe ertesi günü hapı kullananların hamile kalma olasılıkları hakkında detaylı bilgiler verdi.

Ertesi günü hapı kullandıktan sonrada hamile kalınabilir. Çünkü klasik olarak istatiksel söylersek olursak ertesi günü hapları % 70 oranında korur.Genellikle hastalar ertesi günü hapı diye bir hap olduğunu, bu hapı kullandıkları zaman da hamile kalmayacaklarını düşünüyorlar.

Oysaki ertesi gün hapı diye şu anda satılan, yeni üretilen veya piyasaya sunulan şeyler yıllardan beri kullanılan çok özel zamanlarda, yılda en fazla 2 kere alınması gereken bir ilaçtır.Ertesi gün hapını nadir kullanmak gerekiyor.Çünkü kullanıldığı zaman hormonal dengenizi bozup, bir kanama yaratacağını bilinen bir ilaçtır.

Sponsorlu Bağlantılar

Her zaman o kanama cevabı genellikle olmaz ve hap kullanıp hamile kalan kadınlar da pratikte sıkça görüyoruz.Ertesi gün hapı bir doğum kontrol yöntemi değildir.Ertesi gün haplarının temel amacı 24 saat geçmeden bir böyle bir olayı fark ettiğiniz anda rahim içinde bir kanama başlatarak, eğer bir döllenmiş bir embriyo olursa, yani yumurta embriyoyla gelip yerleşecekse, bunun yerleşeceği uygun ortamın bozulmasını sağlamaya yönelik indirect bir uygulamadır.

doğum kontrol hapı

Dolayısıyla ertesi gün hapı bir doğum kontrol hapı veya diğer yöntemler gibi güvenli bir yöntem değildir.Ara kanama yöntemin başarılı olduğunu gösterir

Yaptığınız şey normal fizyolojik mekanizmayı bozup, bunun yürümesini bir yerde engellemektir. O nedenle ideali genellikle 12 – 24 saat içerisinde ilacı almak ve ondan sonraki günde 7 veya 10 gün maksimum 10 gün içinde bir kanama beklemektir. Bu olduğu takdirde yöntem başarılı olmuş demektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir