Hangi Vajinal Akıntılar Normaldir?

Sponsorlu Bağlantılar

Normal Olan Vajinal Akıntılar

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Kağan Kocatepe hangi vajinal akıntıların normal olduğu konusunda bilgiler verdi.

Akıntı eğer beyaz renkli ise veya şeffaf ise, vede günde bir kez günlük ped kullanma ihtiyacının dışında ped kullanma ihtiyacı duymuyorsa beraberinde kötü koku ve idrar yaparken yanma yok ise bu fizyolojik akıntı olarak kabul edilir. Ama doktor muaynesinden geçmiş olma koşuluyla.Bazen akıntıların altından daha ciddi sorunlar cıkabiliyor.

Vajinal Akıntı :

Sponsorlu Bağlantılar
  1. Beyaz ve şeffaf ise
  2. Günde bir günlük ped kullanılıyorsa
  3. Yanma ve kötü koku yoksa fizyolojik akıntı olarak kabul edilir.

rp_hastalik.jpg

Yani kendisinde hiçbir şikayet olmasa bile eğer akıntı varsa bunu değerlendirilmesi lazım.Eğer şeffaf ve beyaz ise kötü kokusu yok ise vede uzun süreden beri devam ediyorsa o zaman bunun fizyolojik akıntı olduğunu söyleyebiliriz.Fizyolojik akıntının olmasının nedeni ise o bölgenin sürekli olarak temizlenmesinin sağlaması için olmaktadır.Kadınları çoğu bunu algımaz ama kadınların bazılarıda bunu algılayarak günlük ped kullanır.Günlük ped de kadınlar tarafından bu yüzden kullanmaktadır.Çünkü kadınlarda illa ki o bölgede bir temizleyici akıntı vardır.Bu vücudun diğer bölgelerinde de var vajinada da vardır.Çünkü oranın sürekli olarak temiz tutulması gerekmektedir.Yenilenme sonucu oluşan bir akıntı buna fizyolojik akıntı diyoruz

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Kağan Kocatepe

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir