Midem Bulanıyor, Hamile Miyim?

Sponsorlu Bağlantılar

Hamilelik Belirtisi ve Mide Bulantısı

Hamileliğin olmazsa olmaz  belirtisi adet gecikmesidir. Ama adet gecikmesi olmadan da hamilelik söz konusu olabilir.İstenmeyen bir ilişki yada korunulmamış bir ilişki söz konusu ise  gebelikten korunmadan yapılan bir ilişki ise ve adet dönemi geldiğinde eğer mide bulantıları varsa onun dışında birçok belirtileri olabilir.

Bunlar fenalaşma hissi, bayılma hissi, bulantı ve kusma hissi, bazı gıdalara karşı tiksinme hissi yada bazı yiyeceklere karşı daha fazla arzu duyma  bel ağrısı, sık idrara çıkma gibi belirtileri varsa adet gecikmesi olmadan dahil gebelik belirtisinden şüphelenebilir.

hamilelik testi

Sponsorlu Bağlantılar

Ama tabiki sadece ve sadece bir mide bulantısı varsa ve adet geçikmesi yoksa  büyük bir ihtimalle hamile değildir.Öncellikle adet geçikmesi olup olmamasına bakılması lazım .Adet görülüyorsa bazen bu adet nitelikleri farklı ise eğer adet görülmeden önceki belirtileri farklıysa ve adet görülürken normalden farklı bir renkte ve daha az, zamanından önce veya sonra olan, ağrısız adet kanamaları hamilelik belirtisi olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir