Regl Olunca Hamile Kalınır Mı? (Doktor Cevabı)

Sponsorlu Bağlantılar

Adet olunca yine de hamile kalınır mı?

Bir kadının hamile olduğundan şüphelenmesi için öncelikle adeti görmemesi gerekiyor. Ama her zaman kadınların aklında bir şüphe vardır. Acaba hamile miyim diye…

Adet gördüm acaba yinede hamile miyim diye sorarlar. Bu genel olarak adet düzeninde değişikliklere de neden olur. Eğer üstüne görmekten şüpheleniliyorsa adetin ne zaman olduğuna bakmak gerekir. Yani gecikmiş olabilir, erken gelmiş olabilir, miktarı fazla veya az olabilir, beraberinde sancı veya ağrı eşlik eden belirtiler olabilir veya olmayabilir. Ama yinede buna rağmen adet kanaması gerçekleşse ve de aynı nitelikleri taşısa bile yine de üstüne görme söz konusu olabilir.

Üstüne görme demek hamile olunmasına rağmen bunun bir adet kanaması ile sonuçlanması demektir. Böyle bir şeyin olasılığı ise son derece düşüktür.

Sponsorlu Bağlantılar

hamilelik testi

En çok merak edilen konu ise hamile iken ne zamana kadar adet görülebilir sorusudur. Çok ender durumlarda bütün gebelik boyunca tam adet döneminde kanama olduğu görülmektedir. Rahim adeta programlanmış gibi, kadının hamile oldğunu göz ardı ederek 28 günde bir kanamaya devam ediyor. Bu çok ender görülen bir şeydir.

Nispeten daha sık görülen hamile olunduktan sonraki ilk aylarda kanama görülmesidir. Hatta beraberinde adet sancısı da görülür.

Sonuç olarak adet düzenli olarak devam ediyorsa pratik olarak hamileliğin olmadığı rahatlıkla söylenebilir.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Kağan Kocatepe

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir