Vajinal Akıntısı Çok Fazla Olan Kadınların Günlük Bakımı Nasıl Olmalı?

Sponsorlu Bağlantılar

Vajinal Akıntısı Olanların Bakımı

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Kağan Kocatepe vajinal akıntısı çok fazla olan kadınların günlük bakımı nasıl olması hakkında anlattı.

Akıntısı yoğun olan ve doktor tarafından fizyolojik akıntı tanısı konmuş olan kadınların yapacağı şey günlük ped kullanmaktır.Onun dışında bu akıntıyı azaltacak birşey yok.Yani belki hormonal değişiklik yaratmak için ve akıntıyı biraz azaltmak için doğum kontrol hapı kullanılabilir.Onun dışında maalesef yapılacak hiçbir şey yok.

kadın hastalığı

Sponsorlu Bağlantılar

Yanlış bir uygulama vajina içi temizleme ürünler kullanılabilir. Bu ürünler belki işe yarayabilir ama akıntı fizyolojik akıntı olduğu sürece doktor tarafından değerlendirilip bu tanı konuluduğu sürece ne yaparsa yapsın onla geri dönecektir.Kadının doğası gereği bazı kadınlar o akınıtıyı hiçbir şekilde şikayet olarak algılamazken bazı kadnlarda aynı miktardaki akıntıdan çok şikayetçi olabiliyor.Burda tıbbi anlamda yapılacak ciddi birşey yok. Yani o bölgeye sürülebiliecek birşey yada ağızdan alınabilecek herhangi bir tablet bu fizyolojik akıntıyı azaltamayabilir.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Kağan Kocatepe

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir