Vajinal Akıntısı Olan Kadınlar Ne Zaman Doktora Gitmeli?

Sponsorlu Bağlantılar

Vajinal Akıntılarda Doktora Gitme Zamanı

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Kağan Kocatepe vajinal akıntısı olan kadınların doktora ne zaman gitmesi gerektiği hakkında önemli bilgiler verdi.

Önceden beri varolan bir akıntı ise ve şikayet neden oluyorsa bu vajinal akıntı fizyolojik bir akıntıdır.O tür bir durumda olağan kontrole gidebililer.Ama birden ortaya çıkmış beraberinde kötü koku olan kaşıntı olan vede rengi garip olan rengi sarı kahverengi olabilir yada yeşil olabilir.Bunlar hep enfeksiyona işaret edici şeylerdir.

Vajinal akıntı:

Sponsorlu Bağlantılar
  1. Aniden ortaya çıkan,renkli, kötü kokulu
  2. Kaşıntı yapan akıntılarda doktora başvurulmalı

kadın hastalığı

Bu tür durumlarda veya ilişki sonrasında oluşan kanamalarda akıntı olarak kabul edilirse mutlaka bu tür durumlarda doktora başvurulmalıdır.Çünkü bunun altında mantar enfeksiyonu çıkabilir, bakteriyel enfeksiyon çıkabilir, rahim ağzında yara çıkabilir.Rahim ağzında herhangi bir oluşum olabilir.Bu tür durumlar söz konusu olabileceği için geçikmeden doktora başvurulmalıdır. Doktorun yapacağı muayane de ise cok basit smear testi alacak gerekirse vajinal kültürü alacak ve gözle muayanede ise eğer numune alıp mikroskop altında incelerse tanı koyabilir.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Kağan Kocatepe

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir