Diyet Yapmadan Dümdüz Bir Karına Sahip Olun!

Sponsorlu Bağlantılar

Karnınız Dümdüz Olsun

Düz bir karına sahip olmak için illaki diyet yapmanıza gerek yok.Kadınların en büyük hedeflerinden birisi de düz bir karına sahip olmak ve bu formunu korumaktır.Yalnız diyet yapmak ile formda kalmayı ve düz bir karına sahip olmayı birbirine karıştıranlar en büyük hatayı yapanlardır.Düz bir karına sahip olmak için yapmanız gerekenler tamamen farklıdır.

Sizde düz bir karına sahip olmak istiyorsanız aşağıdaki önerilere kulak asmalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Düz Bir Karın İçin Yapmanız Gerekenler

Sakız çiğnemeyi bırakın

Sakız çiğneyenlerin karın bölgesi fazla hava yuttukları için daha şişkindir. Bu nedenle arıtık sakız çiğnemeyin. Çoğu sakız şeker alkolü sorbitol ve xylitol gibi maddeler içeriyor. Bu ufak miktarlar ince bağırsakta metan gazı yaratır, mide gazı, geğirmeyle çıkan gaza neden olur. Bu tür gaz sorunlarına karşı nane yaprağı çiğneyin veya dişlerinizi fırçalayın.

Duruşunuzu düzeltin

Çoğu insanın yanlış duruş nedeniyle göbeği çıkr. Başınızı dik tutun, omuzlarınızı geri doğru itin. Göğsünüz öne doğru çıksın. Sürekli bu şekilde durmayı alışkanlık haline getirin.

Lifli gıdalar tüketin

Cips, kurabiye gibi yiyeceklerden uzak durun. Yerine meyve, sebze ve tahıllı yiyecekler tüketin. Gün içinde bunları sıkça tükettiğinizde sürekli tok hissedeceksiz. Hiçbir çapa sarfetmeden fazla kalori almamış olacaksınız.

Bol bol gülün

Uzmanlar gülmenin karın kaslarını çalıştırdığını ve bunun egzersiz kadar önemli olduğunu belirtiyor. Günde 10 dakika içinizden geldiği gibi deyim yerindeyse karnınız ağrıyana kadar gülün.

Sıkça sağlıklı şeyler atıştırın

Sık atıştırma karın yağı oluşumunu önlüyor. Çok fazla cıkmadığınız için çok fazla yemiyorsunuz. Atıştırmak için sakın ağır yemekleri tercih etmeyin. Vitamin, mineral, potasyum içerenleri tercih edin. Galeta, havuç, peynir, sebze püresini tercih edebilirsiniz.

Belinizdeki suyu azaltın

Sponsorlu Bağlantılar

Gün boyu 8-10 bardak su içtiğinizde vücudunuz sürekli su girişi olduğu için su tutmaz. Sistem daha iyi çalışır ve bel-karın bölgenizde şişlik oluşmaz. Kahve, çay, meyve suyu, soda gibi içeceklerden daha çok sadece suyu tercih edin.

Çok fazla sebze yemeyin

Sadece sebze yemekleri yemeyin, haftada 1-2 kez et yiyin. Et yiyemiyorsanız protein bakımından zengin olan sebzeleri tercih edin. Daha doyurucu ve daha az kalorili olacaktır.

Yemeğinizi sakin yiyin

Acele ile yenen yemek her zaman şişlik yapar. Yiyeceklerinizi her ısırışta yavaş yavaş çiğneyin. Yediklerinizin tadını almaya çalışın. Böylece daha iyi doyar, daha az yer ve şişkinlik sorunu yaşamasınız.

Yoğurt tüketin

Yoğurt içerdiği yararlı bakterilerle sindirim sistemnin daha iyi çalışmasını sağlar. Günde bir kase tüketmeniz önerilen yoğurdu, taze veya kuru meyve parçacıklarıyla da yiyebilirsiniz.

İyi uyuyun

Sponsorlu Bağlantılar

Uyku sırasında sindirim sistemimiz iyi çalışır, yaplar parçalanır. Böbek çevresindeki yağlardan da kurtulmuş olursunuz.

Gece atıştırmayın

Meşgul kadınlar geceleri atıştırma hatasına düşer. Ancak gece yediğiniz yiyecekler iyi sindirilmez ve size yağ olarak geri döner.

Fazla tuz kullanmayın

Aşırı tuz tüketimi vücutta su tutulmasına ve karın şişliğine neden olur. Kadınlara günde 2300 mg tuz tüketmeleri öneriliyor. Tuzluk kullanmayın. Tuzlu hazır gıdalardan uzak durun. Mümkün olduğunca ev veya restoran yemeklerini tüketin.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir