13 yaşımdayım ve hemen kilo vermek istiyorum, ne yapmalıyım?

Sponsorlu Bağlantılar

Sizden gelen soru:

Merhaba, ben Alara 13 yaşımdayım ve 75 kiloyum 3 ay sonra bir davete konuşmacı olarak katılacağım. 3 ay içinde 15 kilo vermeliyim düzgün bir elbise giymek istiyorum çünkü, yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler?

Cevap:

Merhaba Alara,

Uzmanlar 15-16 yaşından önce diyet yapmanın sağlık açısından tehlikeli olabileceğini ve bu yüzden bu yaşlardan önce diyet yapılmamasını öneriyor. Çünkü bu yaşlar gelişme çağı olduğu için yapılan diyetler gelişmeyi ve büyümeyi olumsuz etkileyebilir. Bunun sonucunda ise kalıcı sağlık problemleri ortaya çıkabilir. Peki ne yapmalısınız?

diyetisyen

Bu yaşlarda ille de diyet yapmak istiyorsanız ve fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız bunu doktor kontrolünde yapmanız gerekiyor. Bir diyetisyene giderek size özel bir diyet programı vermesini isteyebilirsiniz. Zaten diyetisyenler bir dizi testler yaptıktan sonra kişi özel diyet programı uygulamaktadır. Bu şekilde yani diyetisyen kontrolünde sağlıklı bir şekilde fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Uyarı: İnternette gördüğünüz hızlı zayıflatan şok diyetleri kesinlikle uygulamayınız. Yaşınız küçük olduğu için ölümle sonuçlanabilecek risklerle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir