Çocuk İştah Açma Yöntemleri

Sponsorlu Bağlantılar

Çocuğunuza Yemek Resmi Gösterin

Çocukların neden iştahsızlık çektiğini anlamak biraz zordur.Bunun içerisinde onlarca faktör olabilir fakat çocuğunuzun iştahını da açabileceğiniz çeşitli faktörlerde bulunmakta.

İngilterede yapılan bir araştırmaya göre çocuğunuza yedirmek istediğiniz şeyin fotoğrafını göstermede fayda olduğunu ortaya koydu.

İştah Açıcı Araştırma

İngiltere’deki Reading Üniversitesi psikologları, düzenli olarak sebze ve meyve resimleri gösterilen bir yaşındaki bebeklerin, normal diyetlerinin bir parçası olmayan bu besinleri tatmaya çok istekli olduklarını saptandı.
Daily Telegraph’taki habere göre, araştırma çerçevesinde ebeveynlere ikisi sebze ve ikisi meyve olmak üzere 4 gıdanın fotoğraflarının olduğu bir kitap verildi.

Bunlardan ikisinin havuç ve üzüm gibi çocukların bildiği gıdalar olduğu, diğer ikisinin turp ve Çin’de yetişen liçi gibi sebze-meyveler olduğu belirtildi.

Daha sonra ebeveynler iki hafta boyunca her gün çocuklarına bu kitabı okudular.

Bu sürenin sonunda çocukların önüne ikisi kitapta yer alan ikisi almayan 4 sebzeyle meyve tabağı koydular.

Çocukların, eğer daha önce fotoğraflarını görmüşlerse, şimdiye kadar tatmadıkları sebze ve meyvelere daha fazla ilgi gösterdikleri belirlendi.
Araştırmanın başkanı Dr. Carmel Houston-Price, “Çocuklara sağlıklı gıdaların fotoğraflarını göstermenin bunları tatma arzularını artırabileceğini düşünüyoruz” dedi.

Kaynak: aa

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Yorum

    didem
    24 Temmuz 2010 - 21:33

    3 aylık bir bebegim var iki gündür süt emmiyor iştahı yok onun için ne yapabilirim lütfen yardımcı olun sütündede bir azalma var bana cevap verebilirmisiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir