Çok Zayıfım Nasıl Kilo Alabilirim?

Sponsorlu Bağlantılar

Sağlıklı ve doğru kilo almak

Beslenme Uzmanı Gonca Güzel çok zayıf olan kişilerin nasıl kilo alabilecekleri hakkında önemli bilgiler verdi.

Çok zayıf olup da kilo alamayan insanların öncelike sağlık ve dengeli beslenme alışkanlıkları kazanması gerekir. Bunun için de ilk yapması gereken bir diyetisyene başvurmasıdır. Diyetisyen kişinin bütün sağlık geçmişini değerlendirir ve ona göre bir risk olup olmadığını görür.

Sponsorlu Bağlantılarrr

Diyetisyen kişinin sindirim ile ilgili problemler var mı, hormonal problemler var mı ve detaylı olarak araştırır. Herhangi bir problem var ise diyetisyen bu şekilde sizi bir doktora yönlendirebilir. Daha sonrada sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazandırılarak kilo alması sağlanır.

kilo, zayıflama,

Yanlış kilo almanın tehlikesi

Kişinin sağlıksız yöntemlerle kilo alması sağlıksız yöntemlerle kilo vermesi ile aynıdır. Metabolizmanın düzgün çalışarak sağlık ve eşit dağılarak doğru bir şekilde kilo almak çok daha önemlidir.

Yanlış gıdalar ile kilo alınması halinde daha çok karın bölgesinde ve istenmeyen bölgelerde kilo artışına sebep olabilirsiniz. Vücudunuzdaki belli bölgelerdeki kas kaybına neden olabilirsiniz. Bu yüzden sağlıklı bir şekilde kilo almak çok dikkat edilmesi gereken ve önemli bir konudur.

Beslenme Uzmanı Gonca Güzel

Ayrıca bkz: Sağlıklı Kilo Almak İçin Neler Yemeli?

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Yorum

    Ayşe Yağmur Başaran
    16 Kasım 2016 - 14:51

    Oldukça güzel ve faydalı bir yaı olmuş elinize sağlık

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir