Diyet Yapmadan Zayıflamak İçin Bunları Yapın!

Sponsorlu Bağlantılar

Zayıflamak için ille de diyet yapmaya gerek yok. Diyet yapmadan da zayıflamak mümkün. Tek yapmanız gereken aşağıdaki 10 adetlik öneriye dikkat etmek. Bunları yaptığınızda otomatik olarak zayıflayacaksınız.

1- Düzenli uyku

Düzenli uyumadığınız zamanda yani yetersiz uyku ertesi gün vücudunuzda ödem birikmesine ve doğal olarak fazla kilolu olmanıza neden oluyor. Bilimsel araştırmalarda gece geç saatlere kadar oturanların uzun vadede daha fazla kilo aldığı kanıtlanmıştır.

2- Az şeker tüketin

Şeker tükettikçe vücut daha fazla şeker istiyor. Bu yüzden kilo vermek isteyenler uzak durması gereken en önemli besinlerden biri de şeker ve şekerli besinlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

şekerli gıdalar

3- Sağlıklı içecekler tüketin

Kilo almaya neden olan boş şekerli içecekler, kahveler ve hazır içecekler düşmanınızdır. Hazır içecekler yerine taze sıkılmış meyvelerin suyunu için. Bu şekilde bir ayda en az 2,5 kilo daha az alacaksınız.

4- Yavaş yiyin

Yavaş yemek daha çabuk doymanıza neden olacaktır. Çünkü tokluk hissi beynimiz tarafında 20 dakika gibi bir sürede algılanıyor. Bu yüzden yavaş yemek yiyin ve porsiyonları küçültün.

5- Çorba içmeye özen gösterin

Yemeklerden önce yada en azından ya akşam yada öğle yemeğinde çorba tüketin.  Çünkü çorba tokluk hissini daha çabuk verecek. Bu çorbaların da hazır olmamasına dikkat edin.

Kırmızı Mercimek Çorbası

6- Akşam hafif yiyin

Akşamları yağlı ve soslu yemekler yerine su ve lif oranı yüksek sebze yemekleri tüketmeye özen gösterin.

7- Daha dar kıyafetler giyin

Daha dar kıyafetler giyerek fazla kilolarınız ile sürekli yüzleşin. Böylece kilo vermek için hem daha azimli olacaksınız hemde kilo aldığınızı yada verdiğinizi hissedebileceksiniz.

8- Tam tahıllı ürünleri tüketin

Sponsorlu Bağlantılar

Günümüzde birçok ürüne alternatif bulunabiliyor. Makarna, pirinç ve ekmek çeşitlerinde kepekli olanları (kansızlık probleminiz yok ise) tercih edebilirsiniz. Ayrıca ekmekte tam buğday, tam çavdarlı alternatifler de var. Bu şekilde hem daha az besin tüketimi yapmış olur hem de daha uzun süre tokluk hissedebilirsiniz. Ayrıca bu alternatifler uzun vadede kolesterolü de düşürüyor.

ekmek

9- Yeşil çay ve bol su için

Metabolizmanızı hızlandırmak ve bağışıklığı artırmak için yeşil çay birebirdir. Vücudunuzda biriken ödemin de dışarı atılmasına neden oluyor. Günde ortalama 2 litre su içmeye çalışın. Vücuttan yağın atılması için bu gerekli.

10- Porsiyonları küçültün

Porsiyon küçültmek kilo vermek için yapabileceğiniz en pratik adımdır. Ama bunu hep söylenen “Yediklerinin yarısını ye kilo verirsin” gibi sağlıksız bir öneri ile karıştırmayın. Porsiyon küçültme tabağınızdaki sağlıksız olan besinleri çıkarma, ayrıca gün içerisinde tükettiğiniz abur cuburdan uzak durma anlamına geliyor. Bu şekilde kilonuzun yavaş yavaş azaldığını göreceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir