Doğumdan Sonra Kilo Verememenin Nedenleri Nelerdir?

Sponsorlu Bağlantılar

 Doğum sonrası kilo vermek

Bütün kadınlar istisnasız hamilelik sırasında kilo alır. Kilo almanın nedeni ise karın boşluğunda bebek nedeniyle meydana gelecek olan boş alanı yaratmaktır. Hamilelik sırasında alınan bu kiloları vermek ise doğumdan sonraya kalacaktır.

Doğum sonrası dünyalar güzel bebeği kucağınıza alıp, o mutluluğu yaşadıktan sonra sıra alınan fazla kilolardan kurtulmaya gelir. Ancak kilo verme çabalarınız boş çıkıyorsa ve hamilelik sırasında alınan kilolardan bir türlü kurtulamıyorsanız yanlış yaptığınız bir şeyler var demektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi size doğum sonrası kilo vermeye çalışırken yapılan hataları ve kilo verememe nedenlerini sıralayacağız.

hamile, gebe

Hamilelik sonrası zayıflarken yapılan hatalar

Beklentileri yüksek tutmayın

Hamilelik döneminde aldığınız kiloları vermemenizin sebeplerinden birisi beklentilerinizi çok yüksek tutmanız olabilir. Her şeyin bir günde değişmesini bekleyemezsiniz. Unutmayın ki o kiloya gelmeniz aylar sürdü, vermeniz de biraz zaman alacak elbette.

Düşük kalori

Hamile kalmadan önceki kalori limitinize geri dönmeyi unutmuş olabilir misiniz? Eğer dikkatsizseniz, bu mümkün. Beslenmenizde yeniden bir düzenleme yapmanız gerekmekte ama elbette hala emzirdiğinizi ve bunun için yeterli beslenmeniz gerektiğini de göz önünde bulundurmalısınız. Doktorunuzdan yardım isteyebilirsiniz.

Suyu çok için

Bazen tükettiğiniz içecekler, kilo vermek için harcadığınız eforu sabote eder. Eğer dikkatli olmazsanız, içeceklerden tonlarca kalori alırsınız. Meyveli sodalar, meyve suları, kremalı ve sütlü kahveler oldukça bol kalori içerir. Kilonuzda büyük bir değişiklik görmediğiniz sürece suya bağlı kalın; üstelik sağlığınız için de en iyisi sudur.

Sponsorlu Bağlantılar

Hareketi ihmal etmeyin

Bebeğiniz yeni doğduğunda egzersiz yapmak zordur. Ama onu arabasına koyup yürüyüşlere çıkmanızda hiçbir sakınca yok, üstelik açık hava ikinize de iyi gelecektir. Ya da belki çocuğunuz gün içinde uyukladığında bazı yoga, pilates hareketlerine yönelebilirsiniz.

Doktor kontrolü

Eğer yukarıdakilerden hiçbirinin sizin için geçerli olmadığını düşünüyorsanız, doktorunuzdan bir randevu almak isteyebilirsiniz. Ona içinde bulunduğunuz durumu anlatmalı, gerekli tetkikleri yapmasını sağlamalı ve önce sorunu sonra da çözümünü beraber belirlemelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir