En Hızlı Kilo Verdiren Diyet – Muz Diyeti

Sponsorlu Bağlantılar

Muz Diyeti

Muz diyeti günümüzün yeni diyet çeşitlerinden biri.Japonların son zamanlarda hızlı bir şekilde kilolarından kurtulmak isteyen için muz diyetini geliştirdiler. Muzdan diyet mi olur demeyiniz. Evet Muz diyeti ile tok kalıyorsunuz ve daha az yemek yiyorsunuz.

Meyveler arasından muzu sevenlerin muz ile diyet yapılmasına sevineceklerdir.Muzun faydası bir yana istenmeyen kilolarınızdan kurtulmaya size yardımcı olacak muz diyetini yapabilirsiniz.Yaza incecik bedenle girmeye hazırlanıyorsanız işte sizlere Japonların meşhur muz diyeti;

Sponsorlu Bağlantılar

muz, meyve

Eczacı Hitoshi Watanabe tarafından kocasının zayıflamasına yardımcı olması için geliştirilen ve en hızlı kilo verdiren diyet olarak nam salan muz diyeti..

Diyet Programı

1. Kahvaltıda sadece muz yiyip ve oda sıcaklığında su tüketiyorsunuz.
2. Daha sonra öğle, akşam, ara öğünde akşam 8’e kadar dondurma, süt ürünleri, alkol, akşam yemeğinden sonra tatlı yememek koşulu ile sevdiğiniz her şeyi yiyebiliyorsunuz.
3. Dikkat etmeniz gereken ise; yemeklerle birlikte her zaman oda sıcaklığında su tüketmek…
4. Bir çok popüler diyet programında eksik olan egzersize bu diyet programında önem verilmiş.
5. 8’den sonra bir şey yememeniz gerekiyor.

Muz Diyeti İle Kilo Verme

Hızlı kilo verdiren diyetler programlarından farklı olarak muz diyeti nasıl faydalı olabiliyor? Bir teoriye göre muzdaki Enzimler sindirimi hızlandırarak bağırsaklar tarafından besinlerin daha çabuk emilimini sağlamakta.

Bir başka bir teori ise, tokluk hissi yaratan bir tür lif içeren muzun, yağ yakılmasını hızlandırmasına dayanmakta. Sadece gıdalar soğuk yenildiği zaman etkili olan bu lif, muz, patates, tahıllar, kuru baklagillerde de bulunmakta.

Bu liften muzun içeriğinde 2-4 gr bulunmakta. Muz ayrıca, Sağlıklı beslenme ve diyet programlarının çoğunda besleyici olarak yer almakta.

Muz Diyeti İle Kaç Kilo Verilir?

Muz diyeti ile zayıflarken öğlen, akşam, ara öğünler için listeye ihtiyacınız yok. Kilo vermekiçin ihtiyacınız olan şey hareket ve kalori koolü yapmak. Sağlıklı kalmak için de sağlıklı besinleri tercih etmelisiniz. Akşam saat 8’den sonra bir şey yememek iyi bir öneri.

Bu diyet 1 ayda 7 kilo verdiriyor…

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir