En iyi Zayıflatan Diyet Programı

Sponsorlu Bağlantılar

En İyi Diyet Sorusu Cevabını Buldu

En iyi diyet hangisi, en çabuk hangi diyet zayıflatır, en sağlıklı diyet nedir, hızlı zayıflatan diyetler nelerdir gibi sorularla size en uygun diyeti bulmaya çalışırsınız fakat çoğu zaman yanlış kararlar vererek işin içinden çıkamaz hale gelirsiniz.Ancak yanlış karar vermenize yada yanlış diyet yapmanıza engel olacak bir diyet var.Çünkü test edilmiş onaylanmış bir diyet.Bu diyet ile bütün sorularınıza cevap bulabilebilecek ve en iyi diyetin hangisi olduğu sorusunu unutacaksınız.Çünkü en iyi diyet bu…

En İyi Diyet Araştırması

2009 yılında New England Journal of Medicine’da yayınlanan uzun süreli diyetlerle ilgili raporda, diyetler ve kalori alımı karşılaştırıldı.

Sponsorlu Bağlantılar

811 erkek ve kadının katıldığı araştırmada toplamda en az 1200 kalori içeren aşağıdaki 4 diyet ele alındı;

1- düşük yağ / ortalama protein
2- düşük yağ / ortalama protein
3- yüksek yağ / ortalama protein
4- yüksek yağ / yüksek protein

Katılımcılar günde en az 90 dakika egzersiz yapmaları sağlandı. 2 yıllık süreçte her iki ayda bir danışmanlık verildi. Her 6 ayda bir 4 haftanın birinde ve 18 aylık çalışmada da 4 haftanın ikisinde diyet dışına çıkmalarına izin verildi.

Araştırma Sonuçları

Diyetinde ne yer aldığını umursamadan beslenenler ile 4 diyeti uygulayanların kilo alıp verme ve bel kalınlığının aynı olduğu görüldü.

Tüm katılımcılar, ilk 6 ay içinde ortalama 6 kilo zayıfladılar ve 2 yıldan sonra kilo vermeleri duruyor. Buna göre en büyük zayıflama dönemi ilk 6 ay içinde gözleniyor ve tüm gruplar 12. aya doğru ilerlerken yeniden kilo almaya başlıyor. Grup olarak LDL kötü koleksiterol, trigliserid ve insülin değerlerinin yükseldiği gözlendi.

Dikkat Etmeniz Gereken Şey

Diyetiniz ne kadar sağlıklı yiyecekler içeriyorsa, kalorinizi hesaplayarak kayda değer bir kilo verebilirsiniz. Araştırmaya katılanlardan kalorilerine dikkat edenlerin bu süreçte ortalama 10 kilo verdiği gözlendi.

Yavaş Yavaş Kalori Yakın

İşte kendinizi aç hissetirmeyen kalori azaltımı yöntemi;

– Kahvenize krema yerine yağsız süt koyun. 2 fincan kremalı kahvede 45 kalori bulunur. Sütteki kalori ise önemsiz denecek kadar azdır ve kalsiyum içerir.
– Ekmeğinize veya patatesinizi yağsız yiyin.
– Yağlı süt yerine yağsız sütü tercih edin.
– Yüzde 40 daha az kalori almanızı sağlayan düşük kalorili kepekli ekmek tüketin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu ufak tedbirler bile size yardımcı olacak ve 2 yıl içinde efor sarfetmeden 4,5 kilo vermenizi sağlayacaktır.

Nasıl zayıflayabileceğinizin matematiksel hesabı:

– Eğer 2 yılda (730 günde), 45 kalori daha az alırsanız; 730 x 45 = 32,850 kalori almamış olursunuz.

Günde 3 öğünde 45 kalori az aldığınız varsayılırsa 3 x 45 = 135 kalori daha az alırsınız bu da 2 yılda 4 kilo zayıflamanızı sağlar. Denemek için diyet grubunuzu oluşturun.

İşte Mükemmel Diyetin Sonucu

Düşük yağlı ve şekerli gıdalardan uzak durmanızı sağlayan bir çok beslenme listesi bulunuyor. Sadece ihtiyacınız yoksa çok fazla proteinle beslenmemeye ya da protein içeren vitaminler almamaya dikkat edin. Eğer vücudunuzun protein ve kaloriye ihtiyacı yoksa bunu yağa dönüştürecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir