Göbeği Eritmek İçin Ne Yapmalı?

Sponsorlu Bağlantılar

Göbek Eritme Zamanı

Yağlar vücutta bir hastalık yoksa alınan besinlerden elde ettiği enerjinin fazla kalan kısmının bir bölümünü yağ şeklinde depolar. Eğer yedeklenen bu enerjiler daha sonraları tüketilemezse birikerek estetik açıdan hoş olmayan bir görünümün ortaya çıkmasına yol açar. Özellikle göbek bölgesinde biriken yağları eritebilmek için egzersiz yapmak en başta önerilir. Bu konuda bazı bilgileri sizlerle paylaşacağız.

göbek, diyet, egzersiz, zayıflama

Sponsorlu Bağlantılar

Özellikle yaz gelince hem kadınların hem de erkeklerin en büyük şikâyeti fazla kilolarıdır. Göbek ise kadınların en büyük sorunudur. Ama bu sorunu birkaç tüyo ile yenebilir ve yaza kusursuz bir karınla girebilirsiniz. Göbeğinizden kurtulmanın birçok yolu vardır. Göbek eritmenin en kolay yolları; ilk olarak güne kahvaltı ve az yemekle başlamak olacaktır. Özellikle yemeklerden sonra yapmak üzere sürekli egzersiz yapın. Egzersiz yapmak istemeyenler için en iyi yol ip atlamaktır. Bu aradadiyet yapmaya devam etmeli ve diyetinizi ihmal etmemelisiniz.

Karın bölgesine krem ile masaj yapabilirsiniz. Bunlar yapabileceğiniz en basit ve iyi yollardır. Karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak için Ender Saraç sporun önemli olduğunu söylemektedir. Ayrıca spor konusunda uzman birinden yardım almanın da gerekli olduğunu vurgulamaktadır. Fakat böyle bir şeye imkânı olmayan kişiler içinse, egzersiz hareketlerini öğrenerek düzenli biçimde uygulamalarını tavsiye etmektedir.

Göbekteki Yağları Eritmek İçin Kür

Karın bölgesindeki yağlardan doğal takviye ile kurtulmak istiyorsanız;

Her birinden bir çorba kaşığı olmak üzere; limon suyu, susam yağı, biberiye yağı ve okaliptüs yağını karıştırarak karın bölgenize dairesel hareketlerle masaj yapmanız yeterli olacaktır.

Spor İle Yağlardan Kurtulma

Karın yağlarını eritmek çoğu kişi için imkânsız gibi gelebilir. Ama eritilmesi çok zor olan yağlardan biri de karın yağlarıdır. Bu nedenle spor yapmayı ihmal etmemeniz gerekir. Spor yapmanın yanında beslenme konusuna da dikkat etmek gerekir. Kusursuz ve düz bir karın isteyen kişiler beslenme şekline çok özen göstermelidir. Gün içinde alınan kalori, protein, karbonhidrat ve yağlar hesaplanarak buna uygun besinle tüketmelisiniz. Karın yağlarını eritmek için yoğurtta önemli bir besindir. Yağsız yoğurt tüketerek karın yağlarını eritebilirsiniz. Yazın bol bol yoğurt tüketerek göbeğinizden kurtulabilirsiniz.

Su içmenin faydaları her seferinde vurgulanmaktadır. Karın yağları için bol bol su tüketilmelidir. Ayrıca fazla tuzlu ve yağlı besinleri tüketmemeye özen gösterin. Her türlü besinden az yemelisiniz. Bazı besinleri tamamen kaldırıp yememek doğru değildir.

Karın kasları egzersizleri yaparak göbek yağlarınızı eritebilirsiniz. Bu sayede hem göbek yağlarınızdan kurtulucak hem de vücut geliştirmiş karın kaslarına sahip olucaksınız.

Bunun için sizlere bir kaç karın kası egzersizi tarif edicez..

Göbek İçin Egzersizler

Ön karın kası hareketi

göbek, diyet, egzersiz, zayıflama

Sırtüstü uzanın. Bel çukurunuzun altında üzüm olduğunu hayal edip bu çukuru korumaya çalışın. Bacaklarınızı table tab denilen fotoğraftaki konuma getirin. Ellerinizle bağınızı destekleyin ve önce göğüs kafesinizi havayla doldurup bu havayı nefesinizle boşaltırken, yalnızca karnınıza odaklanarak bacaklarınıza doğru kalkın. Bunu 15 kez tekrarlayın.

Spastik pozisyonu

Sponsorlu Bağlantılar

göbek, diyet, egzersiz, zayıflama

Yine bel çukurunu koruyarak sırtüstü yatın. Ayak tabanlarınızı birleştirip fotoğraftaki spastik pozisyonu alın. Derin nefes alın, nefesinizi verirken ellerinizle ayaklarınıza doğru uzanmaya çalışın. Bu hareketi 15 kez tekrarlayın. . .

Elma koparma hareketi

göbek, diyet, egzersiz, zayıflama

Pozisyonunuzu bozmadan bacaklarınızı vücudunuza dik konumda havaya kaldırın. Bel çukuruna dikkat! Ellerinizle, yalnızca karın kaslarınızdan güç alarak ayak bileklerinizi tutmaya çalışın. Karın kaslarınızın gerildiğini hissedin. Bu hareketi 15 kez tekrarlayın.

Karın step hareketi

göbek, diyet, egzersiz, zayıflama

Yine bel çukurunu muhafaza ederek sırtüstü uzanın. Ellerinizle poponuza güç verin. İki bacaüınızı birlikte yere paralel olacak biçimde kaldırın. Önce derin bir nefes alın ve bu sırada bir bacağınızı göğsünüze yaklaştırın, nefes verirken bu bacağınızla havayı tekmeleyip diğer bacağınızı göğsünüze çekin. Yürüyormuş gibi hareketi 15 kez tekrarlayın.

Çift bacak hareketi

göbek, diyet, egzersiz, zayıflama

Pozisyonunuzu bozmadan bacaklarınızı vücudunuza dik olacak biçimde kaldırın. Derin nefes alın, verirken bacaklarınızı gergin biçimde yavaş yavaş yere doğru indirin. Ancak yere değdirmeden nefes alın ve verirken yine kaldırın. Bu hareketi yaparken tüm gücünüzle karın kaslarına odaklanın. Bu hareketi de 15 kez tekrarlayın.

Yerde dans etme

göbek, diyet, egzersiz, zayıflama

Yan karın kaslarını çalıştıran bu harekette, fotoğraftaki pozisyonu alın. Üstteki bacağın ters tarafındaki dirseğinizi yukarıdaki bacağın diz kapağına değdirmeye çalışın. Bu hareketi iki tarafınızla 15 kez tekrarlayın. Belinizi incitmemeniz için mutlaka bel çukurunuzu bozmamaya ve karın kaslarına odaklanmaya çalışın. .

Karın balesi

göbek, diyet, egzersiz, zayıflama

Yan olarak yatıp yere bakan kolunuzla fotoğraftaki gibi destek alıp vücudunuzun üst tarafını kaldırın. Dışta kalan bacağınızı gergin bir biçimde yukarıya kaldırırken aynı taraftaki elinizle bileğinizi tutmaya çalışın. Karın yan kaslarınızın gerildiğini hissedin. Bu harekette karnınızın içe çekili ve gergin olmasına özen gösterin. Aynı hareketi bu kez diğer tarafınıza uzanarak yapın. Her bir tarafınızla 15 kez tekrarlayın.

Sarkaç hareketi

göbek, diyet, egzersiz, zayıflama

Ellerinizle arkadan destek alıp vücudunuzun üst kısmını fotoğraftaki pozisyona getirin. Bacaklarınızı dizlerinizden bükülü olarak kaldırın. Birbirine bitişik halde, önce sağa sonra sola doğru sarkaç hareketi yapın. Bu sırada yan karın kaslarınızın gerildiğini hissedin. Hareketi 15 kez tekrarlayın. .

Şınav hareketi

göbek, diyet, egzersiz, zayıflama

Uzanın. Bacaklarınızı fotoğraftaki pozisyona getirin. Karnınızdan güç alarak bedeninizi yükseltin. Kollarınızı gergin biçimde uzatıp ellerinizle bacak bileklerinizi tutmaya çalışın. Bu hareketi de 15 kez tekrarlayın. .

Germe hareketi

göbek, diyet, egzersiz, zayıflama

Yan yatın. Üstteki bacağınızı belinizin üstü hareket etmeden ileriye doğru gerin. Vücudunuzun üst kısmını ise ters tarafa döndürmeye çalışın. Bu sırada ellerinizle ba??nızı destekleyip kollarınızı fotoğraftaki pozisyona getirin. Aynı hareketi farklı iki tarafınıza yatarak 10 kez tekrarlayın.

Dr. Ender Saraç’tan Göbek Eritme Diyeti

Pek çok kişi yazın hala istediği formda olamamaktan şikayetçi. Bazı kişiler biraz zayıfladıysa bile istediği yerlerden (göbek, bel, basen) incelememekten yakınıyor. Normal diyet programlarında kişiler zayıflasa bile çoğu kişide daha çok yüz bölgesi inceliyor. Ama aşırı yağlı bölgelerde pek incelme olmuyor.

Sizlere 3 haftada, özellikle göbek-bel bölgesinden incelmeyi de sağlayacak özel bir program vereceğim. Ancak öncelikle şu noktayı vurgulayayım: Sadece diyetle bölgesel zayıflama tam olmaz. Beraberinde özel egzersiz ve bazı özel bitkisel mönüler gerekir. Bu programı 3 hafta uygulayın, 21’inci günün sonunda müthiş incelmeyi hayretle göreceksiniz.

Mekik hareketi

Dizlerimiz bitişik ve ayaklarımız birbirine paralel şekilde tabanları yeri gösterirken iki elimizi enseye koyup hızlı hızlı, sık sık ve kesik kesik hareketlerle karnımız acıyana kadar sabah ve akşam ellişer kez bu hareketi yapıyoruz. Bu hareket özellikle karın bölgesindeki kasları kuvvetlendirir, yağ dokusunu harekete geçirir ve yağların yanmasına yardımcı olur.

Sopalı hareket

Bu harekette de bir sopayı ense kökümüze alıp iki elimizi geçiriyoruz. Ayaklarımızı yere sağlam basıp süratli bir şekilde sağa ve sola doğru daha çok kalçadan yukarısını hızlı bir şekilde döndürerek birkaç dakikada bu hareketleri yapıyoruz. Bu haraket karnın yan tarafındaki kasların şekillenmesi ve göbeğin erimesini sağlar.

Bel kasları için mekik

Bir taraftaki kolumuzu, bükülmüş olan diğer taraftaki dizimize doğru hafifçe, sık sık ve seri hareketlerle yakınlaştırmaya çalışıyoruz. Bu hareketi de birkaç dakika dayanabildiğimiz kadar yapmaya gayret ediyoruz. Daha sonra diğer taraftaki ayağımızı ve kolumuzu değiştiriyoruz. Bu hareket karnın yan tarafına doğru olan kasları çalıştırmak için yararlıdır.

Haftanın tek günleri bunları yiyin

Kalkar kalkmaz: 1 bardak ılık ballı limonlu su (içine yarım tatlı kaşığı bal, 10 damla limon konacak).

Sabah sporu: 35 – 40 dakika tempolu yürüyüş yapın. Bol ter atmaya gayret edin. Ardından fotoğraftaki gibi 15-20 dakika spor.

Duş: Ham ipek kese veya kabak lifi ile 5 dakika fırçalar gibi göbek, basen, popo, bel sertçe fırçalanacak. 5 dakika kadar susam yağı, kekik yağı, biberiye yağı, melisa yağı ile aynı bölgeye masaj yapılacak.

Kahvaltı: 1 adet kabuklu yeşil elma, 1 adet sert şeftali

Ara: 2 parmak taze dil peyniri yiyebilirsiniz.

Öğle: 1 porsiyon ızgara tavuk (derişiz), bol rokalı yeşil salata (taze soğanlı).

Ara(saat 15.00): 3-4 yulaflı bisküvi

Sponsorlu Bağlantılar

Ara(saat 17.30): 1 adet yeşil elma.

Akşam: 4-5 kaşık zeytinyağlı fasulye (az yağlı), 1 dilim tam ekmek, mevsim salatası.

Gece: 1 bardak şekersiz tarçınlı ılık light süt. 3-4 fincan rezene çayı, yeşil çay, mısır püskülü, kiraz, avakado yaprağı karışım çayı içilecek.

Yasaklar

 •  Kolalı, şekerli içecekler
 •  Kızartma
 •  Hayvansal katı yağlar (tereyağı, kaymak, yağlı şarküteriler, yumurtanın sarısı, yağlı süt ürünleri, yağlı etler, tavuk – balık derisi, tam yağlı süt)
 •  Alkol (özellikle bira)
 •  Beyaz un,
 •  Beyaz şeker
 •  Doğum kontrol hapları
 •  Aşırı gündüz uykusu
 •  Çikolata
 •  Yağlı çerezler
 •  Cips

Zayıflatıcı çay için

Bir su bardağı için 1-2 adet avakado yaprağı, 1 çay kaşığı yeşil çay, küçük bir tutam kiraz sapı ve mısır püskülü, 1 çay kaşığı rezene tohumu sadece 1-2 dakika kaynatılacak ve hafifçe fokurdadıktan sonra 3-4 dakika demlenmeye bırakılacak. Sonrasında şeker veya tatlandırıcı eklenmeyecek sadece çok ince bir dilim limonla içilecek. Yemeklerden biraz sonra da içebilirsiniz. Akşam mümkün olduğunca erken yenilecek. Sabah ise erken kalkmak önemli çünkü erken kalktığınızda metabolizma hızlanır, sabah sporu ise vücudu canlandırır, harekete geçirir.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(2) Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir