Göbeğimi Nasıl Eritirim?

Sponsorlu Bağlantılar

Göbek Eritmek İsteyenler

Göbek denilen kısım biraz kilo alınsada kendini gösteren kısımdır. Adeta gelin bana bakın diye çağırır 😀 . Peki göbek kısmında biriken fazla kiloları nasıl eritirim derseniz bu konuda sizin için bazı egzersiz ve beslenme formülleri önerilerimiz var. Her zamanki tavsiyemizi yenileyelim,mutlaka konusunda uzman olan birine sorarak fikirlerini öğrenin.

Göbek Eriten Öneriler

İşte hem kadınların hemde erkeklerin en büyük problemi olan göbekten kurtulmanın 9 yolu…

Yiyecekler
Nohut, fasulye, Mercimek gibi gıdalar ile çilek, kiraz, vişne gibi küçük meyveler en iyi yiyeceklerdir. Böğürtlen, kuru fasulye, kuru kayısı, kış meyvelerinin taze sıkılmış suları kilo vermede en etkili yiyecekler olarak sıralanıyor. Bu yiyecekleri Günde 25 ila 35 gr kadar tüketmeniz gerekir. Bu yiyecekler sizin tok hissetmenizi sağladığı için kilo vermenize yardımcı olur Hiç yememek ise doğru değildir.

İçecekler
Buzlu soğuk Su en iyi içecektir. Kalorisizdir, midenizde doygunluk hissine neden olur ve daha az yersiniz. Kan basıncınızın ve adet öncesi dönemi rahat atlatmanızı da sağlar. Buzlu su içtiğinizde vücudunuz ısınmak için ekstra kalori harcadığı da aklınızın bir kenarında bulunsun. Zayıflamak için Alkolden uzak durun. Bira likör kandaki kortisol seviyesini yükseltir ve yağların göbek çevresinde toplanmasına neden olur.

Vitaminler
Kalsiyum kemiklerinizi koruyarak omurgada çatlaklara neden olan osteoporozu engeller. Bu sistem çöktüğünde göbek dışarı fırlar. Eğer 50 yaş civarında veya daha yaşlı bir kadınsanız günde bin 500 mg kalsiyum alın. 50 yaş altındaki erkek ve kadınlar için günde bin mg kalsiyum almaları öneriliyor. Göbek veya bel çevresinden zayıflamak için zayıflama ilaçları kullanmayın. Bu cezp edici ilaçlar egzersiz veya doğru beslenme desteği olmadan hiçbir işe yaramaz.

Jimnastik Aletleri
Yere eğimli sabit egzersiz bandı ‘Decline Bench’ jimnastik Aletleri içinde en iyisi. Yer çekimi nedeniyle vücudunuzun üst kısmı Altından daha ağırdır. Ayarlanabilir aletle birçok zor hareket yapılabiliyor. Egzersiz Aletini minimum 30 derece yere eğimli olacak şekilde kurun. Aletin oturma yerine oturun ve ayaklarınızı ayağınızı tutması için yapılan yere koyun. Yavaşça aletin üzerine doğru uzanın ve ellerinizi başınızın Altına koyarak yavaş yavaş doğrulmaya çalışın. Hareketleri sürekli tekrarlayın.

Bisiklet En Kötüsü
Bel çevresi için en iyi sporlar Kickbox, raket oyunları, squash, krol crawl yüzme ve tek başınıza tenis olarak belirtiliyor. Bunun yanında herhangi bir aerobik egzersizi de göbek çevresindeki yağları eritir. Tüm bu sporlar bir Saatte 475 kaloriden daha fazla yakmanızı sağlar. Bisiklet sürmek bel inceltme için en kötü spordur. Bu basenler içindir. Bu kaslar tüm vücutla bağlantılı değildir.

Ev Aletleri
En iyisi egzersiz topuyla hareket etmektir. Egzersiz topuyla vücudunuzu eğin, bükün. Eğer sırt ağrısı sorunlarınız varsa egzersiz topundan uzak durun.

Alışkanlıklar
En iyi alışkanlık dik yürümek ve oturmak. Kendinizi koyuvermiş gibi yürümeniz göbeğinizin öne çıkmasına neden olur. zaman zaman göbeğinizi içinize çekip bırakmanız da belinizin incelmesine yardımcı olur. sigara içmek veya pasif içicilik en kötü alışkanlıklardan biri. Düzenli içicilerin bel çevresi dumanı içlerine çektikleri ve üfledikleri için daha kalındır.

Göbek Şişkinliğini Geçiren Öneriler

 • Su için.
 • Cipsten vazgeçin.
 • Fazla Tuzlu gıdalar tüketmeyin.
 • Sakız çiğnemek fazla Hava yutmanıza neden olur, bu sebeple fazla çiğnemeyin.
 • Sindirim sorunu yaşıyorsanız bir veya iki fincan kahve lavaboya gitmenizi sağlayabilir.

Zayıflatan Elbsiler

Vücut şekillendirici kıyafetler giyin. Bel çevresi için üretilen ‘Lycia’ içeren kıyafetlerden edinin. Fazla kiloluysanız kıyafetler sıkabilir veya yağlar taşabilir. Bu nedenle üzerinize göre olanları tercih edin.

Düz ve sıkı bir karın sahibi olmak için ne yapmalıyım? Göbek eritmek için neler yapılabilir? Göbeğimi eritmek istiyorum. Yediğim Besinlerdeki Yağ ve Karbonhidrat Oranları ne olmalıdır? Yağ bağlamış akerdeon görünümlü bir göbeğim var, bundan nasıl kurtulabilirim? Göbek eritme için faydalı tavsiyeler… Göbeğimi eritmek istiyorum… Zayıflama ve kilo verme tavsiyeleri… Göbeğimi nasıl eritirim? Göbet eritmem için ne yapmam gerekiyor? Göbek eriten yöntemler nelerdir? Koca bir karından ve göbekten kurtulma çareleri arıyorum… Bir türlü kilo veremiyorum, göbeğimi eritemiyorum diyenler için öneriler, püf noktaları…

Göbek Nasıl Eritilir?

Sıkı ve düz bir karın sahibi olmak istiyorsanız, sabırlı olmak zorundasınız. Özellikle uzmanların önerileri doğrultusunda hareket etmeniz gerekiyor. İstenilen ölçülerde, düzgün ve orantılı bir vücuda sahip olmak ve göbeğinizden kurtulmak için şunlara dikkat etmeniz gerekiyor:

Göbeğimi eritmek için Nasıl Beslenmeliyim? Düz bir karın sahibi olabilmek için, dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ‘beslenme’ konusudur. Yağlardan kurtulmak için öncelikle kan şekeri seviyesini kontrol altına almanız gerekiyor. Bu da en iyi günde 4-6 öğünle sağlanır. 6 öğün deyince gözleri ışıldayan göbekli okurlarımız için, kadinvegüzellik.net olarak baştan söyleyelim, masalar dolusu yemek hayal etmeyin. Bir öğün, sebzeli bir omlet de olabilir, meyve doğradığınız bir mısır gevreği de, ya da yarım fincan pilavla bir parça tavuk ve bolca salata veya bir elma. Temel olarak üç ana ve üç ara öğün tüketebilirsiniz. Asıl amaç, az ama sık yemektir. Böylece ihtiyacınız kadar protein ve karbonhidrat ve az miktarda da yağ tüketmiş olursunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Dr.Ender Saraç’tan Göbek Eritme Önerileri

Göbeğimi eritmek istiyorum. Yediğim Besinlerdeki Yağ ve Karbonhidrat Oranları ne olmalıdır?
Alınan kalorilerin yüzde 80′inin karbonhidratlardan gelmesi halinde, sıkı ve düz bir karna sahip olmak pek mümkün olmuyor. Oranlar değişebilir, ama kalorilerin yüzde 55′inden fazlasının karbonhidrattan alınması, vücuttaki yağdan kurtulmada pek yardımcı olmaz. Vücut tolere edebiliyorsa, az miktarda karbonhidrat alarak diyet yapılabilir. Göbeğimizi eritmek istiyorsak önemli olan, yüzde 55 sınırını aşmamaktır.

Göbek Eritmek İçin zamanlamanın beslenmedeki rolü ne olmalıdır?
Bünyeye giren yağ miktarı azaldıkça, vücut bir tür alarma geçerek, alınan yağı depolamaya çalışır. Bu nedenle gün içinde her 2-3 saatte bir, bir şeyler yenilmesi öneriliyor. Bu, vücuttaki yağı yakmaya yardımcı olur.

Kalori Hesabı Yapmak: Göbek eritmek için kalori hesabını bilmek ve dikkat etmeniz gerekmektedir
Yukarıda belirtilenlerin hepsini uyguladığı halde, yine de düz bir karna sahip olamayanlar, kilolarını sabit tutmak için günde kaç kalori alacaklarını öğrenmeleri gerekiyor. Bunu da biraz uğraşıp deneme yoluyla öğrenebilirsiniz. Ayrıca, tükettiğiniz toplam kaloriyi, kaç gram protein, karbonhidrat ve yağı tükettiğinizi de belirleyip yazmalısınız.

Kalori azaltma göbeğinizden kurtulmak için şarttır
Kiloyu sabit tutmak için alınması gereken günlük kalori miktarı bulunduktan sonra, alınan kalori miktarının 200 kalori kadar azaltılması gerekiyor. Hedef, yiyebildiğiniz kadar yiyip, yine de yağ yakmaya devam etmek ama bu arada da kas kaybına uğramamaktır. Olabildiğince az yemeyi hedeflerseniz, elde edeceğiniz tek şey metabolizmanızı yavaşlatmak ve kas dokusundan kaybetmek olacaktır. İlk hafta sonra verdiğiniz, kilodan çok, vücutta birikmiş su olacaktır. Esas ondan sonra kilo vermeye başlarsınız.

Tutarlı olmak zorundasınız, yoksa göbek eritmeniz hayalden öteye zor gider
Haftanın 6 günü bu program uygulanıp, haftada bir gün istenilen bir besinden bir porsiyon tüketilebilir. Ancak burada önemli olan şey abartmamaktır. Çünkü abartmanız halinde kan şekeri seviyesi tekrar yükselebilir ki, bu da yağ yakmanızı durdurur.

Ağırlık çalışması yapalım
Haftada 2-3 kez yapılacak 35 dakikalık (bir saate de çıkılabilir) ağırlık çalışması, hem vücuttaki kas kütlesini, hem de metabolizma hızını arttırır; çünkü kas, yağdan daha çok kalori yakar. Bu şekilde günde fazladan 30 ila 50 kalori yakabilirsiniz. Ağırlık çalışmasına karın egzersizlerini de dahil etmelisiniz. Böylece bir yandan vücudunuzdaki yağ miktarını azaltırken, diğer yandan da karnınızı sıkılaştırmış olursunuz.

Kardiyovasküler egzersizler: Egzersiz yapmayı unutmamak lazım
Haftada 3 ila 5 gün, 30-40 dakikalık orta yoğunlukta kardiyo egzersizleri (yürüyüş, koşu, yüzme, bisiklet vs) yapılması da önerilenler arasında. Başlangıç seviyesindekiler, egzersizin yoğunluğunu kademeli olarak arttırmalılar. Eğer zaten belli bir seviyedeyseniz, haftanın iki günü daha yoğun program uygulayabilirsiniz. Bunu düzenli uygular, yediklerinize dikkat eder ve bu rutini her 3-4 haftada bir değiştirirseniz, düz bir karna sahip olabilirsiniz.

Evde Yapılabilecek Düz Karın Egzersizleri

EV EGZERSİZLERİ: Düz Bir Karın İçin Evde Yapılabilecek Egzersiz Tarifleri… Düz bir karına sahip olmak için evde yapılacak egzersiz önerileri. Düz bir karına sahip olmak için ne yapmalıyım? Egzersiz tarifi, Düz Bir Karın için Egzersiz nasıl yapılır? Nasıl yapılmalıdır?

EVDE YAPABİLECEĞİNİZ BASİT VE KOLAY EGZERSİZLER İLE DÜZ BİR KARINA SAHİP OLABİLİRSİNİZ.

1. Düz Bir Karın İçin  Egzersiz Yöntemleri ve basit Egzersizler: Yükselin
Yere uzanıp sağa dönün ve bacaklarınızı gerin. Üstteki ayağınızı, altta kalan ayağınızın önüne getirip zemine yerleştirin. Sağ dirseğinizden destek alın. Kolunuzun alt kısmı öne doğru bakmalı. Vücudunuzun üst kısmını, kalçanızı ve bacaklarınızı vücudunuz düz bir çizgi oluşturuncaya dek yukarı kaldırın. Buegzersiz, kaslarınızın çalışmasını sağlayacak.
Şimdi bir egzersiz daha yapmanız gerekiyor: Bedeninizi hafifçe alçaltın ve yeniden yükseltin. Her yükselişte sol kolunuzu başınızın üzerine doğru uzatın. Bu egzersizi sol tarafınızla da tekrarlayın.

Bu Egzersiz Yöntemi Neye yarıyor?
Bu Egzersiz Yöntemi Belinizi forma sokuyor, karın kasları ile sırt bölgesini güçlendiriyor.

2. Düz Bir Karın İçin  Egzersiz Yöntemleri ve basit Egzersizler:  Gergin kalın
Omuzlarınızı bileklerinizden destek alarak yükseltin. Elleriniz öne doğru bakmalı. Ayaklarınızı kalça genişliğinde açarak parmak uçlarınızın üzerinde yükselin. Dirseklerinizi ve kalçanızı hafifçe eğin. Değişimli olarak sol ve sağ kolunuzu ileriye doğru uzatın ve bu sırada beden ağırlığınızı her seferinde diğer yöne kaydırın.
Dikkat! Göbek bölgenizdeki kas gerginliğini mutlaka koruyun. Aksi taktirde çökebilirsiniz.

Bu Egzersiz Yöntemi Neye yarıyor?
Bu Egzersiz Yöntemi Yerçekimine karşı yapılan bu egzersiz karın kaslarını ve omuzları güçlendiriyor.

3. Düz Bir Karın İçin  Egzersiz Yöntemleri ve basit Egzersizler:  Kayın
Bu kez elleriniz yerine, omuz genişliğinde açtığınız kollarınızdan destek alın. Ayak uçlarınızda yükselin. Leğen kemiğinizi, vücudunuzun üst kısmını, kalçanızı ve bacaklarınızı neredeyse düz bir çizgi oluşturuncaya dek alçaltın. Tüm vücudunuzu yavaşça ve ritmik olarak öne ve arkaya doğru kaydırın. Bu sırada gerginliği hissedinceye dek karnınıza konsantre olun ve içeri çekin.

Bu Egzersiz Yöntemi Neye yarıyor?
Bu Egzersiz Yöntemi Vücudu kendi ağırlığıyla karın ve omuz kaslarını verimli bir şekilde çalıştırıyor.

4. Düz Bir Karın İçin  Egzersiz Yöntemleri ve basit Egzersizler: Arkaya esneyin
Egzersiz yaparken dizlerinizin yıpranmaması için yumuşak bir yastık ya daegzersiz minderinden yararlanabilirsiniz. Şimdi diz çökün. Dizlerinizi kalça genişliğinde açın. Poponuzu yukarı kaldırın ve vücudunuzun üst kısmını doğrultun. Kalçanız mümkün olduğunca düz olmalı. Bedeninizin üst kısmını, kalçanızı ve üst uyluğunuzu birkaç santimetre arkaya doğru yavaşça esnetin. Bu pozisyonda kalın. Başınızın üzerinde havaya kaldırdığınız ellerinizi öne ve arkaya doğru sallayın. Bu sırada karnınızı iyice içeri doğru çekin.

Bu Egzersiz Yöntemi Neye yarıyor?
Bu Egzersiz Yöntemi Karın bölgesi ile sırttaki tüm kas sistemini harekete geçiriyor ve üst uyluğu geriyor.

Dr.Ender Saraç’ın Göbek Eriten Diyeti

Ender Saraç’ın 3 haftada göbek eriten diyeti

Eğer belirli bir bölgenizden (basen, göbek…) zayıflamak istiyorsanız bunu ancak özel diyetlerle gerçekleştirebilirsiniz. Ender Saraç’tan sizlere 3 haftada, özellikle göbek-bel bölgesinden incelmeyi de sağlayacak özel bir program vereceğiz.

Ancak öncelikle şu noktayı vurgulayayım: Sadece diyetle bölgesel zayıflama tam olmaz. Beraberinde özel egzersiz ve bazı özel bitkisel mönüler gerekir. Bu programı 3 hafta uygulayın, 21′inci günün sonunda müthiş incelmeyi hayretle göreceksiniz.

Egzersiz Önerileri

Mekik hareketi

Dizlerimiz bitişik ve ayaklarımız birbirine paralel şekilde tabanları yeri gösterirken iki elimizi enseye koyup hızlı hızlı, sık sık ve kesik kesik hareketlerle karnımız acıyana kadar sabah ve akşam ellişer kez bu hareketi yapıyoruz. Bu hareket özellikle karın bölgesindeki kasları kuvvetlendirir, yağ dokusunu harekete geçirir ve yağların yanmasına yardımcı olur.

Sopalı hareket

Bu harekette de bir sopayı ense kökümüze alıp iki elimizi geçiriyoruz. Ayaklarımızı yere sağlam basıp süratli bir şekilde sağa ve sola doğru daha çok kalçadan yukarısını hızlı bir şekilde döndürerek birkaç dakikada bu hareketleri yapıyoruz. Bu haraket karnın yan tarafındaki kasların şekillenmesi ve göbeğin erimesini sağlar.

Bel kasları için mekik

Bir taraftaki kolumuzu, bükülmüş olan diğer taraftaki dizimize doğru hafifçe, sık sık ve seri hareketlerle yakınlaştırmaya çalışıyoruz. Bu hareketi de birkaç dakika dayanabildiğimiz kadar yapmaya gayret ediyoruz. Daha sonra diğer taraftaki ayağımızı ve kolumuzu değiştiriyoruz. Bu hareket karnın yan tarafına doğru olan kasları çalıştırmak için yararlıdır.

Diyet Programı

Ender Saraç’ın 3 haftada göbek eriten diyet formülüne göre, Haftanın tek günleri bunları yiyin

Kalkar kalkmaz: 1 bardak ılık ballı limonlu su (içine yarım tatlı kaşığı bal, 10 damla limon konacak).

Sabah sporu: 35 – 40 dakika tempolu yürüyüş yapın. Bol ter atmaya gayret edin. Ardından fotoğraftaki gibi 15-20 dakika spor.

Duş: Ham ipek kese veya kabak lifi ile 5 dakika fırçalar gibi göbek, basen, popo, bel sertçe fırçalanacak. 5 dakika kadar susam yağı, kekik yağı, biberiye yağı, melisa yağı ile aynı bölgeye masaj yapılacak.

Kahvaltı: 1 adet kabuklu yeşil elma, 1 adet sert şeftali

Ara: 2 parmak taze dil peyniri yiyebilirsiniz.

Öğle: 1 porsiyon ızgara tavuk (derisiz), bol rokalı yeşil salata (taze soğanlı).

Ara (saat 15.00): 3-4 yulaflı bisküvi.

Ara (saat 17.30): 1 adet yeşil elma.

Akşam: 4-5 kaşık zeytinyağlı fasulye (az yağlı), 1 dilim tam ekmek, mevsim salatası.

Gece: 1 bardak şekersiz tarçınlı ılık light süt. 3-4 fincan rezene çayı, yeşil çay, mısır püskülü, kiraz, avakado yaprağı karışım çayı içilecek.

Yasaklar Listesi

Sponsorlu Bağlantılar

Dr.Ender Saraç’ın yasaklar listesi ve yapmamanız gerekenler listesi;

 •  Kolalı, şekerli içecekler
 •  Kızartma
 •  Hayvansal katı yağlar (tereyağı, kaymak, yağlı şarküteriler, yumurtanın sarısı, yağlı süt ürünleri, yağlı etler, tavuk – balık derisi, tam yağlı süt)
 •  Alkol (özellikle bira)
 •  Beyaz un
 •  Beyaz şeker
 •  Doğum kontrol hapları
 •  Aşırı gündüz uykusu
 •  Çikolata
 •  Yağlı çerezler
 •  Cips

Zayıflatıcı çay

Bir su bardağı için 1-2 adet avakado yaprağı, 1 çay kaşığı yeşil çay, küçük bir tutam kiraz sapı ve mısır püskülü, 1 çay kaşığı rezene tohumu sadece 1-2 dakika kaynatılacak ve hafifçe fokurdadıktan sonra 3-4 dakika demlenmeye bırakılacak.

Sonrasında şeker veya tatlandırıcı eklenmeyecek sadece çok ince bir dilim limonla içilecek. Yemeklerden biraz sonra da içebilirsiniz. Akşam yemeği mümkün olduğunca erken yenilecek.

Sabah ise erken kalkmak önemli çünkü erken kalktığınızda metabolizma hızlanır, sabah sporu ise vücudu canlandırır, harekete geçirir.

Dr. Ender Saraç

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir