Yaban Mersini İle Zayıflamak Mümkün Mü?

Sponsorlu Bağlantılar

Yaban Mersini Kilo Verdirir Mi?

Yaz ayının geldiği şu günlerde acil olarak kilo vermeye, diyet yapmaya başlamak için ne yapacağım diye düşünürsünüz. Çünkü acil olarak kilo vermek ve güzel bir vücuda sahip olmak istenilir.Diyet yaparken birden ve sağlıksız bir şekilde diyet yapmak yerine, doğanın mucizelerini kullanarak kendinizi zorlamadan diyet yapmak daha sağlıklıdır.Peki bunu nasıl olacak diyorsanız ; size küçük tavsiye doğanın bize sunduğu yaban mersini ile zayıflamaya deneyin.

Yaban mersini kilo verme diyetinde etkisini gösteren bir bitkidir ve doğada büyük miktarda bulunur. Yaban Mersini kolay bir şekilde her yerde bulabilirsiniz, özellikle de manavlarda bulabilirisiniz . Kalorisi düşük olan Yaban Mersinini diyet programınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.Ara öğünlerde yoğurta karıştırıp yiyebilirsiniz yada muhallebinin içine ilave ederek farklı bir tatlı oluşturup yiyebilirisiniz.

yaban mersini, meyve, sağlık

Özellikle yapılan deneyler ışığında yağ oranını fazlasıyla düşüren yaban mersini ile zayıflamak adına bir adım atabilirsiniz. Yaprak ve kuru meyvelerinden yapılan yaban mersini çayı zayıflatır mı sorusuna ishal giderici özelliği ile cevap veren yaban mersini zayıflamak isteyenler için bir çözüm olabilir.

Yaban Mersininin Faydaları

Yaban mersini çayı, özellikle kadınların özel günlerinde yaşadıkları sıkıntıyı azaltmakta ve adeti düzene sokmaktadır. Yaban mersini çayı, idrar yolu enfeksiyonlarında antibiyotik etkisi gösteren bir çay çeşididir.Kansere karşı vücudu koruyan enzimleri aktive eden yaban mersini, anti kanserojen ve antioksidan özelliğe sahiptir. Yağlı bileşiklerin vücuttan atılmasını sağlamaktadır. Bu şekilde kişileri zayıflatır. Taze olarak yenildiği zaman kanı temizlemektedir. Kan şekerini düşürmekte ve sindirimi düzenleyici lifli özelliği ile zayıflamaya katkıda bulunmaktadır.Kan kolesterolünü düşürmektedir. Pektin içeriği yüksektir. Kalp krizi riskini azaltmakta ve gece görüş kabiliyetini artırmaktadır. Damar daha elastik olmasını sağlamakta ve gözlerin geçirgenliğini artırmaktadır.

Yaban Mersini Diyeti

  • Diyetlerin sağlıklı ve çok değerli bir parçası olan yaban mersini diyetlerin vazgeçilmezidir.
  • Göz yorgunluğunu, miyopluk ve şeker hastalığından kaynaklanan görme bozukluklarını gidermektedir.
  • En önemli özelliği kabızlığı önlemesi, bulantı, mide kramplarını ve ülseri önlemesidir.
  • Damar sertliği oluşumunu engellemekte ve böylece varis ve basuru iyileştirmektedir.
  • Sakinleştirici özelliği olduğu gibi ağız içi yaralarını iyileştirmektedir.

Yaban Mersi Nedir?

Yaban mersini (Vaccinium myrtillus), fundagiller (Ericaceae) familyasından ılıman iklimlere adapte olmuş bir üzümsü meyve türü. Anavatanı Kuzey Yarımkürenin serin ve dağlık bölgelerinde yetişen birçok türü vardır.

Genel olarak Kuzey Avrupa, Amerika’daki Rocky Dağları ve Türkiye’de, Karadeniz Bölgesi bölgesinin rakımca yüksek olan fundalık ve ormanlıkbölgelerinde yabani formda değişik tipleri bulunmaktadır.

Yaban mersini özellikle 1906 yılında Amerika’da başlatılan ıslah çalışmaları sonucu doğadaki yabani formlarına göre kültüre alınan çeşitlerin, özellikleri (meyve iriliği, tadı, olgunluğu vs.) daha üstün niteliklere sahip olduğu görülmüştür.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir