Dolgu Estetiği Yöntemi İle Ameliyatsız Burun Estetiği

Sponsorlu Bağlantılar

Ameliyattan Korkanlar İçin Burun Estetiği

Türkiye’de ve dünya genelinde estetiğin en yoğun bir şekilde yapıldığı bölgelerden birisi de burundur.Burun estetiği yaptıranların bir çoğu neşter altına yatmaktan korkuyor fakat bu korkusuna rağmen bıçak altına yatmayı göze alıyor.Fakat bir çok kişi ise ameliyattan korktuğu için burun estetiğini yaptırmak istemesine rağmen uzak duruyor.

Şimdi size ameliyat olmanın risklerinden çekinenler ve ameliyat korkusu ile burun estetiği olamayanlar için yepyeni bir yöntemi tanıtacağız.Bu yeni yöntemin adı dolgu estetiği yöntemidir.Dolgu estetiği yöntemi sayesinde ameliyatsız burun estetiği yaptırmanız mümkün oluyor.Üstelik 5 dakika gibi kısa bir sürede bütün işlem bitmiş oluyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni burnunuzu önceden görebilme imkanı da tanıyan dolgu estetiği yöntemini Estetik ve Plastik Cerrah Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu anlattı.

Kalıcı ameliyat öncesinde burna enjekte edilen dolgu maddesiyle ameliyat sonrasındaki burun şeklini görme imkanı tanıyan bu yöntemde hastalar, 8 ay veya 2 yıllık geçici bir sürede dolgu maddesiyle hayatına devam edebiliyor. Ameliyat olmamakta ısrar edenlerse, burun şeklini dolgu maddesiyle yılda bir yenileyebiliyor.

Ameliyatsız Burun Estetiği Nasıl Yapılıyor? 

Neştersiz burun estetiği kısa süreli değişiklik isteyenler veya estetik öncesinde yeni burun şeklinin yüzünde nasıl duracağını görmek isteyenlere, 8 ay veya 2 yıllık geçici bir süre ile uygulanıyor. 

Neştersiz burun estetiğinde önce hastanın burnu muayene ediliyor, resimleri çekiliyor ve bilgisayarda gerekli düzeltmeler yapılıyor. Burun üzerine yüzeysel anestezik bir pomat sürülerek ağrı gideriliyor. Daha sonra burun kemiği üzerine dolgu maddesi enjekte ediliyor ve masaj ile burna ortalama 5 dakika içerisinde istenilen şekil veriliyor. Herhangi bir alçı ya da sargının kullanılmadığı bu yöntemde 5 dakika buz uygulaması yapılıyor.

Beğendiğiniz Burun Şeklini Sabitleyebiliyorsunuz

Prof. Dr. Kışlaoğlu 8 ay veya 2 senenin, kullanılan dolgu maddelerinin dayanıklılık süreleri olduğunu belirterek, bu süre sonunda dolgu maddesinin vücut tarafından emilip burnun yavaş yavaş eski şekline döneceğini hatırlattı. Bu süre sonunda burnunuzdan memnun kalmanız halinde aynı burun şekli, ameliyatla sabitleniyor.

İşlem sonrasında hastanın morluk oluşmaması için aspirin kullanmaması gerektiğini belirten Kışlaoğlu, bu yöntemin uygulanmasına yalnızca alanında uzman bir doktorun karar verebileceğini hatırlattı.

Dolgu ve Botoks Daha Etkili

Dolgu maddesinin botoksla kullanılması durumunda daha iyi sonuçlar elde edileceğini vurgulayan Kışlaoğlu, burun köküne yapılan botoks enjeksiyonu ile hastanın kalkık bir burna sahip olabileceğini belirtti. Kışlaoğlu, etkisi 4-6 ay süren botoks uygulamasının da ortalama 5 dakika içinde yapıldığını belirterek sözlerini tamamladı.

Estetik ve Plastik Cerrah
Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir