Bacak Kaslarını Sıkılaştıran Hareketler ve Egzersizler

Sponsorlu Bağlantılar

Bacak Kaslarını Sıkılaştırmak

Bacak kaslarını sıkılaştırmak için nasıl çalıştıracağınıza dair bir kaç egzersiz hareketi Spor Eğitmeni Alper Taşçı anlattı.

Bacaklarımızı çalıştırabilmek için bir kaç hareket  vardır.Öncellikle lunge dediğimiz hareketi yapılacak.Şimdi elimiz belimizde Sağ ayağımızla öne adım atarken arka ayağımızı kırarak oturup kalkıyoruz.

Aynı işlemi bu sefer sol ayağınızla yapıyorsunuz. Burda önemli olan adım atarken dizinizin parmak ucunun önüne geçmemesidir.Bunun için de arka ayağınızı kırarak hareketi yapmanız gerekiyor.Yine bacak ve kalçamızı sıkarak hareketlere devam edilecek.Tabi burada nefes çok önemli.

Sponsorlu Bağlantılar

Bacak Sıkılaştırma hareketi 1

Ayağı öne atarken nefes alıp yukarı kalkarken de nefesi bırakmak gerekli.Kalkarken de kalça ve bacağı sıkıp kalkmak gerekli.

Sağa doğru adım atarken kalça geride kalacak bir şekilde yapılacak.Daha sonrada sol adım atıp kalça geride kalacak şekilde yapılır. Burada önemli olan şey çömelirken kalçanızın geriye doğru çıkmasıdır.

Bacak Sıkılaştırma hareketi 2

Bu hareketleri yaparken bacak ve kalça sıkılarak yapmaya devam edilir.Bu egzersizler 15-20 tekrar arası 2-3 setten bu hareketleri kuvvetlenmek için yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir