Bel Çevresindeki Yağlar Nasıl Eritilir?

Sponsorlu Bağlantılar

Bel Bölgesindeki Yağları Eritme

Öncelikle bel ile karını ayrıt ederek işe başlamalısınız. Bel çevresi, çevre ölçümü yaparken belin en dar kısmından yapılan ölçüdür. Karın bölgesi ise belin en geniş kısmından yapılan ölçüdür.

Aşağı yukarı kötü bir beslenme ve hareketsiz yaşam hem bel bölgesinde hemde karın bölgesinde yağlanaya neden olur.

Kadın ve erkekler yan karın dediğimiz yan bölgedeki yani bel bölgesindeki o yağ katmanı daha büyük boyutlarda olur. Yine karın bölgesinde olduğu gibi beli eritecek özel ve sihirli bir model bulunmuyor. Tek kural yeterli ve dengeli beslenmektir.Bunun dışında o bölgeye yönetilik hem airobik dayanıklılık hemde kassal dayanıklılık denilen direnç egzersizleri yaparak toparlayabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

egzerisz - bel bölgesi yaları eritme

Herkesin yakında bildiği sopa çevirme hareketini uygulayarak yapabilirsiniz. Peki bu hareket nasıl yapılır?

Oturduğunuz yerde yani ayakta değil, dik duracaksınız ve oklava elinize alacaksınız.Oklova yoksa eller enseye alınarak yapılabilir.110 derecede sağa ve sola doğru esneme hareketi yapılır ve bir tarafa dönerken nefes alınıp diğer tarafa dönerken de nefes verilir.Bu egzersiz 1-2 dakika yapılabilir yada 60 sağ 60 sol olmak üzere 120 defa yapılabilir.

Yan karın bölgesi denilen bel bölgesindeki yağların yanmasını kolaylaştırıyor ve yağın altındaki kasları güçlendirerek sarkmaları engelliyor. Ama bunun öncesinde de yürüyüşler ve yüzme gibi egzersizleri de yapmanız gerekiyor.

Obezite Danışmanı  Bilim Doktoru Haluk Saçaklı

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir