Cihaz Aletleriyle Kilo Verilir Mi?

Sponsorlu Bağlantılar

Cihaz Aletleri İle Zayıflamak Mümkün Mü?

Zayıflama isteyen kadınlar, pasif jimnastik adını verdiğimiz bu tür cihaz ve uygulamalardan uzak durmalı. Çünkü bunlar fizik tedavi ve rehabilitasyon aletleridir. Asla zayıflama aleti olmaları mümkün değildir.Elektrik akımıyla kasları hareket ettiren lenf drenaj makineleri ve ultraviyole ışınları bizim kardiyovasküler sistemimize olumlu yönde katkı sağlamaz. Bunların sağlık açısından hiçbir faydası yoktur.

Makinelerden medet aramayın.Ancak ameliyat olmuş, kasları incelmiş olan kişiler belirli bir süre yapıldıktan sonra yine dinamik kas çalışmasını ön plana çıkarmak kaydıyla bu cihazları kullanabilir. Yani sihirli bir zayıflama makinesi yoktur.

ev egzersiz hareket

Sponsorlu Bağlantılar

Sadece bu aletler  fizik tedavi ve rehabilitasyon aletidir.Lokal zayıflama  ile ilgili  dünyada bilimsel çalışmalar yapılmaktadır.Örneğin deri ısıtıcı aletler ,bu aletlerle kişi mumya gibi sarıyorlar, düğmelere basılıyor,  daha sonrada sauna gibi terletiliyor. Kilo verdiğini sanan  kadınlar aslında %100 su kaybına uğruyor ve  aslında hiç yağ kaybetmiyor.Bu alet bölgesel olarak 1 cm daralmayı sağlayabilir. Ancak bu aynı bir balonu sıkmaya benzer. Sıktığınız yer daralır, öbür taraf genişler.

Sıkı bir bandajdan çıkmış bir kalça ya da basen bölgesindeki yağlar, diğer yerlere kaçacak, çevre ölçümünde sanki incelmiş gibi bizi yanıltacak ama belirli bir süre sonra o yağlar yine aynı bölgeye gelecek. Hiçbir şey değişmeyecek.Bu yüzden kadınlar dinamik egzersizlere yönelsinler. Pasif jimnastik adı altında aletler kasları erimiş olan kişiler için çok daha yararlıdır. Tercihleri hep dinamik egzersizler üzerine yönlenmelerinde yararlar var diyebilirim.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir