Doğru Mekik Nasıl Çekilir?

Sponsorlu Bağlantılar

Karın Bölgesi İçin Mekik

Karındaki yağları eritmek ve karın kaslarını geliştirmek için en ideal egzersiz mekik çekmektir. Mekik çekerek karın kaslarınızı şekillendirebilir ve karın bölgesindeki yağlardan kurtulabilirsiniz.

Peki mekik nasıl çekilir? Mekik çekmeyi bilmeyen yoktur ama yanlış çekilen bir mekik sizi sakatlayabilir. Yada yanlış mekik hareketi nedeniyle istediğiniz sonuçları elde edemezsiniz. Şimdi sizlere kolay bir şekilde nasıl mekik çekeceğinizi anlatacağız. 10 adımda nasıl doğru mekik çekilir anlatıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

mekik çekmek

Doğru Mekik Çekme Kuralları

  1. Sırt üstü uzanarak mekik hareketine hazır duruma geçin. Uzandığınız zemin çok sert veya çok yumuşak olmamalı.
  2. İlk hareket olarak dizlerinizi 90 derece bükün, ayak tabanlarınız tamamen yere temas etmeli ve bacaklarınız aynı hizada olmalı.
  3. Karnınızı dizinize kadar çekerek mekik hareketini uygulamaya başlayın. Ayaklarınızı yerden kaldırmamanız en önemli noktalardan biri.
  4. Harakete ilk başladığınızda ellerinizi yanınızda tutun ve gerekirse destek alın. İlerleyen zamanlarda vücudunuz geliştikçe ellerinizi göğsünüzün önüne çapraz bağlayarak mekik çekebilirsiniz.
  5. Kaslarınız kuvvetlendiğinde elleri başın arkasına çapraz kapatarak harekete devam edebilirsiniz.
  6. Mekik çekerken parmaklarınızı çapraz şekilde kavuşturun. Bunun amacı başınızı öne doğru aşırı ittiğiniz de boynunuzu zedeleyebilir kalıcı hasarlara yol açabilirsiniz.
  7. Karın kaslarınızı çalıştırmanız için yavaş tempoda çalışmanız daha verimli olacaktır.
  8. Karın kaslarınız kasıldığında ve kendinizi kaldırdığınızda nefes verin. Hareketin tersini yaparken derin nefes alarak yaslanmanız tempoyu ayarlamanızda ve çalışmanın etkili olması için çok faydalı olacaktır.
  9. Başlama pozisyonuna geri dönünce sırtınızı ve başınızı zemine tam koyun.Karın kaslarınızı gene gergin tutarak ikinci harekete başlayın. Bunun amacı çalışma sırasında kaslarınızı gevşetmeden devam etmektir.
  10. Günde 10 adetle setlere başlayın. Her gün 5 adet artırarak kendi sisteminizi oluşturun. Egzersizlerinizi her gün aksatmadan yaptığınızda, inanmakta güçlük çekeceğiniz karın kaslarına sahip olacaksınız.
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir