Kalçanızı Şekillendirecek Egzersiz ve Hareketler (Resimli Anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

Basenlerinizi ve Bacaklarınızı Sıkılaştırın

Bayanların en güzel vücut yerlerinden biri olan kalçaları en gözde yeridir. Yürürken vücut hatlarını ortaya koyar, o zaman bir bayan için kalçasının yeri büyüktür. Büyük kalçalar görüntüsü göze güzel gözükmez, küçük kalçalarda aynı şekilde gözümüze hoş görünmez. Bundan dolayı size  maliyeti olmayan ve zamanı fazla almayacak evde spor egzersizleriyle sizleri  zor olmayan hareketlerle güzel bir görünüme kavuşacaksınız.

Bu egzersizlerde önemli olan sizin kalça bölgenizi şekillendirmek ve sıkı bir görünüm sağlamaktır. Sizi zorlamadan, düzenli olarak aşağıdaki hareketleri yaparak kalçanız şekle girecek ve kendinize  olan beğeniniz artacaktır.Önereceğimiz egzersiz hareketleriyle bacaklarınızı ve basenlerinizi sıkılaştırarak kalçanıza istediğiniz görünümü kazandırabilirsiniz.,

Sponsorlu Bağlantılar

Çapraz Bacak Hareketleri

(1) Hareketin başlangıç aşaması için kollarınız ve dizleriniz yere değecek şekilde öne doğru uzanın. Sağ dizinizin arkasına 1 kilogramlık ağırlık koyun. Sol kolunuzdan destek alın ve sağ dirseğinizi kırın.

(2) Daha sonra elleriniz yerde kollarınızdan destek alarak yükselin. Sağ bacağınızı arkaya doğru geri alın ve yukarı kaldırın. Her bir bacak için 30 tekrar yapın.

Ters Ayak Hareketleri

(1) Harekete elleriniz ve dizleriniz yerde başlayın. Sol dizinizin arkasına 1 kilogramlık ağırlık koyun. Sonra sol dizinizi sağ tarafa doğru döndürün. Sağ dizinizden güç alarak sol ayağınızı yükseltin.

(2) Sol bacağınızı 90 derece açıyla havaya doğru kaldırın. Her bir bacak için 30 tekrar yapın.

Esneme Hareketleri

(1) Harekete yine elleriniz ve dizleriniz yerdeyken başlayın. Sağ dizinizi hafifçe yükseltin ve sol elinize 1 kilogramlık ağırlık alarak kolunuzu havaya kaldırın

Sponsorlu Bağlantılar

(2) Sağ bacağınızı 90 derece açıyla yukarı kaldırın ve ağırlıkla birlikte ayağınıza doğru olabildiğince esneyin. Her bir bacak için 30 tekrar yapın.

Yana Doğru Yükselme Hareketleri

(1) Ağırlık sol dizinizin arkasında olacak şekilde yere diz çökün. Sağa doğru esneyin ve elinizi yere koyun. Bu sırada sol eliniz belinizde durmalı. Bu pozisyonda sol diziniz doğal olarak yerden kalkacaktır.

(2) Ağırlığı sol elinize alın ve kolunuzu kaldırabildiğiniz kadar yukarı kaldırın. Aynı anda sol bacağınızı da kalça hizanıza kadar kaldırın. Bu etkili egzersizi her bir taraf için 30’ar kez .Cosmopolitan

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir