Üst Karın Bölgesini Sıkılaştırmak İçin Hareketler Ve Egzersizler (Resimli Anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

Üst Karın Bölgesini Sıkılaştırmak

Üst karın bölgesini sıkılaştırmak için nasıl çalıştıracağınıza dair bir kaç egzersiz hareketi Spor Eğitmeni Alper Taşçı anlattı.

Üst karın kas grubunu çalıştırmak için yapılması gereken birkaç hareket var.Şimdi sizlere bunları göstereceğim.Öncellikle ellerimizi başımızın arkasına alıyoruz.

Ayaklarımızı kalçaya doğru çekip ayak tabanlarının yere basması sağlanılır.Yukarı bakarak boynu öne bükmeden hafifçe nefes alıp nefes vererek omurgalı kemik kaslarını sıkarak kalkıp tekrardan nefes alarak geri bırakılacak.

Sponsorlu Bağlantılar

üst-karın-egzersizi

Karın kaslarını sıkıp nefes alıp bırakılacak.Bunu yeni başlayanlar 10-12 tekrardan başlayabilirler.Bu işlem kuvvetlendikten sonra bu işlemi 15-20 tekrarlara çıkarabilirler.Bu işlemi 2-3 set yapılabilir.

Hareketleri biraz zorlaştıracağız.Bunun için ayaklarımızı biraz yukarı kaldıralım. Bu işlem karın kaslarını daha fazla sıkacaktır. Çünkü aynı zamanda dengeyi de korumak lazım.

Ellerimizi başımızın arkasına alalım.Aynısını bu işlem içinde yapılacak.Nefes alıp verilecek baş kaldırılır boyun asla bükülmez,hep yukarı bakılır.Nefes alıp verirken öne doğru kalkarak karın kaslarını sıkıyoruz.Genellikle bu hareketleri yaparken yanlış olur.

üst-karın-egzersizi 2

Karın kasları zorlaştıkça insanlar karını kullanarak kaldırış yapamazlar.Dolayısla elleri başlarının arkasında olduğu için genellikle boyunu zorlarlar öne doğru.Bu şekil olduğunda hareketleri bıraksınlar asla devam etmesinler dinlenip yeniden egzersizleri yapmaya başlayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir