Ekstazi (Extacy) Hakkında Bilinmeyenler

Sponsorlu Bağlantılar

Ekstazi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bağımlılık yapan maddeler hakkında bilinmesi gerekenleri ve bilinmeyenleri anlatan Psk. Didem Doğantekin, bu maddeler hakkında açıklamalar yaptı.Diğer yazılarımızda Psk. Didem Doğantekin tarafından esrar ve kokain hakkında bilinmeyenleri ve bilinmesi gerekenleri de sizlere duyurmuştuk.Bu yazılara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

  1. Esrar Hakkında Bilinmeyenler
  2. Kokain Hakkında Bilinmeyenler

Sponsorlu Bağlantılar

Psk. Didem Doğantekin, diğer uyuşturucu maddelerde olduğu gibi Ekstazinin de kullanım oranının tespit edilmesinin çok zor olduğunu belirtiyor ve yapılan araştırmalarda sorulan sorulara doğru yanıt verilmediğini altını çiziyor.Bu nedenler Ekstazi kullanımı ile birlikte bağımlılığın derecesini ve tanımını yapmanın da çok zor olduğunu belirtiyor.

Ekstazi Kullanımı ve Etkileri

Ekstazi (extacy) küçük hap şeklinde, üzerinde yazılar veya küçük resimlerin de bulunduğu tabletlerdir.

Eğlence isteğinin olduğu zamanlarda kullanılır. Her ekstazinin içeriği farklı olabileceğinden etkileri de farklı olabilir. Sıklıkla enerji artışı, güven duygusu, yoğun bir hareketlilik, görsel ve fiziksel algıda değişiklik, sıcaklık hissinde artış, dokunma isteğinin çoğalması ve karşı cinse yakınlık gözlemlenebilir.

Vücut, kullanım süresince sıvı kaybı yaşar ve iştahsızlığın da vermiş olduğu enerji düşüklüğü sonucu baş dönmesi, halsizlik, yorgunluk, baş ağrısı ve boşluk duygusu görülür. Genellikle etkisi geçmeye başladığı hissedildiği an tekrar enerji yükselişi yaşamak için madde alınımının yinelendiği bilinmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir