Gece Yemek Yemenin Zararları

Sponsorlu Bağlantılar

Gece Yeme Alışkanlığı

Gece yemek yiyen insanların sayısı hiç de azımsanacak ölçüde değildir.Gece yatmadan önce yada gece yarısı uyanarak mutfağın yolunu tutan çok olur.Peki gecenin bir vaktinde yenilen bu yemeklerin zararı var mı yok mu?

Gece yemek yemenin zararlarına dikkat çeken uzmanlar, gece yenilen abur-cuburun  ekstradan kilolara neden olduğuna dikkat çekmekteler.Sayısal olarak bu durumu gözler önüne sermek gerekirse her gece ekstra 300 kalori almanın yılda 13 kiloya mal olacağı belirtiliyor.

Fazla Kilolara Gece Yemek Sebep Oluyor

Amerikan Beslenme Birliği uzmanları, pek çok insanın uyumadan önce acıkmasa da bir şeyler yeme alışkanlığına sahip olduğunu belirterek, bunun fazla kilolara davetiye çıkardığını belirtiyor.

Bazı kilolu insanların en fazla kaloriyi, yatmadan önce TV karşısında çerez, çips, tatlı vs. yiyerek aldığına dikkat çeken uzmanlar, her akşam yemeğinden sonra ekstra 300 kalori almanın, yılda 13 kilo almaya yol açabileceğini söylüyor. “Bunun tersi de geçerli, yani akşamları abur cubur yemeyi keserek yılda 13 kilo verebilirsiniz” diyen beslenme uzmanları, yüksek kalorili yiyecekler yerine meyve yemeyi tavsiye ediyor.

Gece Yemenin Zararları

1. Öncelikle kalbin acıma duygusunu; vicdanı alıp götürür..Çünkü komşusu açken tok yatann biz den değildir hadisi şerifinin vermek istediği manayı tamamen alıp götürüyor…Gece tok yatan bir insan dertleri unutur ve dertlilere uzanacak yüreği kalmaz ve aç yatanların halini düşünemez…

2. Hani hep deniyor ya çok kilo alıyorum…Evet gece yatmadan yenilen yemek insan bedeni uykuda pasif olduğu için sindirim sistemi yeteri kadar aktif çalışamaz..Bu yüzden Kilo almak için birebir..

3. Kilo almaktan ziyade sağlık açısından çok kötü problemlere yol açar…Sindirim sisteminin düzgün çalışmasını etkileyeceği için fiziksel anlamda bir çok problem meydana gelir..Sağlıkta oluşan birçok neden ile günlük yaşamdada çok problem çekilmeye başlanır..

Gece yeme alışkanlıkları sosyal yaşama etki eder.. yenmesi gereken yerde yememek; gereksiz yerde atıştırmalar yapmak ; yediklerine dikkat edememek..derken…Bu yüzden psikolojik bunalıma giren birçok arkadaşımız bile oldu..

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir