Çocuklarda Siğil Nasıl Tedavi Edilir?

Sponsorlu Bağlantılar

Çocuklarda Siğil Sorunu

Çocuklarda çıkan siğillerin tedavi seçeneği siğilin yaygınlığına, şekline, büyüklüğüne, sayısına göre değişebiliyor.Çok yaygın değilse çokta çocuğu rahatsız etmiyorsa yada her tarafa yayılmıyorsa  mesela kendi haline bırakılabilir.

Çoğu anne baba bu işi çok sevmez ama siğili çocuklarda bir kaç sene içerisinde kendiliğinde  geçme olanağı çok yüksektir.Hiç bir tedavi uygulamadan hiçbir şey yapmadan siğil kendiliğinden geçebiliyor.

Ama çocukta siğili yayılıyorsa, anne baba rahatsız ediyorsa ve çocuğun  diğer kardeşlerinde yayılma riski varsa böyle durumlarda çocuğu rahatsız etmeyecek bir tedavi seçmekte fayda vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayrıca bkz: Siğil Bulaşıcı Mıdır?

siğil

Çocukta ki bir siğili koterle yani  elektrokoterle yakma çok zordur.Çünkü onu uyuşturmak gerekecek, çocuğun canı yanacak ,yaktıktan sonra bir yara oluşacak, yaradan sonra 10-15 güne iyileşecek.Artı yaradan sonra  bir iz kalabilecek.Çünkü siğilin derinliğine göre izde kalabilir. Bundan dolayı bu tarz tedavi uygulamak yerine  daha çok asitli bir ilaç kullanmak  eğer geçmezse soğukla dondurma yöntemi vardır.

Siğili dondurarak siğili yok etmeye  çalışılır.Yada bağışıklık sistemini güçlendiren kremler vardır ,bu kremler o bölgeye sürülerek tedavi edilebilir.

Dermatoloji Uzmanı Dr. Zekayi Kutlubay

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir