Evde Grip, Soğuk Algınlığı ve Öksürükten Kurtulmak İçin Doğal Karışım

Sponsorlu Bağlantılar

Hastalanınca Doktora Gitmeye Gerek Yok

Son yıllarda en ufak bir soğuk algınlığı anında herkes antibiyotiklere sarılır oldu. Girip olunca, soğuk algınlığı durumunda, öksürük başlayınca, burun akınca vs. ilk iş olarak antibiyotiklere saldırır oldu. Bu sayede dünyada en çok antibiyotik tüketen ülke konumuna yükseldik. Oysa ki, antibiyotikler bir çok yan etkiye sahip ve fazla kullanıldığında çok ciddi sağlık sorunlarına neden olmaktadır.

Şimdi sizlere kendi edindiğim tecrübeyi anlatmak istiyorum;

2 yaşında bir kızım var ve doğduğundan itibaren her soğuk algınlığında doktora götürdük. Bu yaşına kadar 4 defa ateş, öksürük ve burun akıntısı gibi şikayetler ile doktora gittik. Her gittiğimizde bize ateş düşürücü, öksürük şurubu ve antibiyotik verdi. Bunların üçünde kızımız iyileşmedi ve bronşite yakalandı. Bronşite yakalanınca doktor iğne verdi ve iğne ile iyileşebildi. Yani ilk başta verilen ilaçlar iyileşmesini sağlamadı. Daha 2 yaşına kadar 3 defa bronşite yakalanan bir çocuk, bundan sonra daha ne kadar yakalanabilir bilmiyorum…

Son olarak kızımız hastalandı ve yine ateş, öksürük ve burun akıntısı şikayetleri ortaya çıktı. Bu defa doktora götürmeden evde kendimiz bir hal çaresine bakalım dedik. Çünkü biliyoruz doktora gittiğimizde ateş düşürücü, öksürük şurubu ve antibiyotik verecekti. Biz ise doğal yollardan evde kendimiz tedavi etmeye karar verdik. Bunun üzerine internetten yoğun bir araştırmaya koyuldum.

Doğal tedaviler üzerine bilimsel araştırmaları yerli ve yabancı makaleleri inceledim. Tedavi edici özelliği bilimsel yollarla kanıtlanmış bitkileri araştırdım. Doktorların doğal tedavi için evde kullanılması yönünde tavsiyelerine göz attım ve kendi evde bir karışım yapmaya karar verdim.

Doğal Karışım Malzemeleri

Yaptığım araştırmalar sonucunda bal, zencefil, zerdeçal, limon ve sarımsak karışımı yapmaya karar verdim. Şimdi bu doğal ürünleri neden kullandığımı anlamanız için kısaca faydalarını sıralamak istiyorum;

Zencefil: Balgamı söker ve öksürüğü giderir, solunum yollarını açar.

Zerdeçal: Sinüzitleri açar, bronşları açar, astım ve üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı etkilidir.

Bal: Balgam söker ve ağrıları giderir. Ateş düşürücü etkisi vardır.

Sarımsak: En güçlü doğal antibiyotiktir. İlaç antibiyotiklerden daha etkilidir.

Limon: C vitamini deposudur. Bağışıklığı güçlendirir.

Bu doğal ürünlerin faydaları tabiki çok daha fazla ancak ben sadece konumuz ile ilgili faydalarını sıraladım.

Doktora gittiğimizde size vereceği ilaçlar antibiyotik, ateş düşürücü, öksürük kesici ve bağışıklı güçlendiriciler olacaktır. Ben bu doğal gıdaları kullanarak bu ilaçların yapacağı etkiyi oluşturdum.

Sponsorlu Bağlantılar

İşte Evde Doğal Karışımı Hazırlama

1. İlk önce bir diş sarımsağı havanda yada başka bir yöntem ile iyice ezin. Ezdiğiniz sarımsağı bir kaba yada bir bardağın içerisine boşaltın.

2. Daha sonra iki çay kaşığı balı sarımsağın üzerine ekleyin. Bal aynı zamanda yaptığımız karışımın acı olmasını önlüyor. Dilerseniz 3 çay kaşığı da yaparak tatlandırabilirsiniz. Balın doğal olmasına özen gösterin. Marketlerde satılan üç kuruşluk ballardan olmasın.

UYARI: Doktorlar bir yaşından küçük çocuklara bal verilmesini önermiyor.

3. Bir çay kaşığı toz zencefili karışımın üzerine ekleyin.

4. Bir çay kaşığı zerdeçalı toz karışıma ekleyin.

5. Son olarak yarım limonun suyunu sıkın ve bu limon suyunu karışıma ekleyin. Sakın satın alma limon suyu kullanmayın. Gerçek limonu sıkarak suyunu kullanın.

Bütün malzemeleri ekledikten sonra iyice karıştırdıktan sonra doğal ilacımız hazır oluyor.

Karışımın Nasıl Kullanılır?

Hazırladığımız bu karışımı 1 yaşında büyük çocuklarınız yada kendiniz sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa için. Yani sabah ve akşam bu tarife göre ayrı ayrı bir karışım hazırlayın ve için. Hasta olmuş iseniz ortalama 2-3 gün içerisinde iyileşmiş olacaksınız.

Bu karışımı 2 yaşındaki kızımıza verdik ve 3 günde tamamen iyileşti. Hamile olan eşim de şifayı kızımızdan kaptı ve ona da aynı karışımı uyguladık ve 4-5 günde iyileşti. Çocuklarınızda hastalık belirtilerini gördüğünüz anda bu karışımı uygulayabilirsiniz. Hatta benim size tavsiyem hasta olsun yada olmasın, hem çocuklarınız hemde kendiniz en az haftada bir kere bu karışımdan yapın için. Hiçbir yan etkisi yoktur, bağışıklığınızı güçlendirmiş olacak ve ciğerlerinizi temizlemiş olacaksınız.

Geçmeyen Öksürüğe Doğal Karışım

2 yaşındaki kızımız 3 gün içerisinde hastalıktan kurtuldu anca ara ara öksürüyordu. Bunun için doğal öksürük şurubu da diyebileceğimiz şu karışımı yaptım.

Malzemeler

  • Bir tatlı kaşığı tereyağı
  • Bir yemek kaşığı pekmez
Sponsorlu Bağlantılar

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Bir bal kaşığı tereyağını bir kapta yada cezvede eritin ve eridikten sonra üzerine bir yemek kaşığı pekmez ekleyin. Dut yada üzüm pekmezi farketmez. Bu karışım kaynamaya başlayınca ocaktan alın ve soğuması için bekletin. Bu karışım ılık bir hal alınca çocuğunuza içirin yada kendiniz için. Sabah aç karnına ve akşam olmak üzere günde iki defa bu pekmez ve tereyağı karışımını kullanın.

Biz bu karışımı kızımıza 2 gün verdikten sonra öksürükten de eser kalmadı.

Sonuç olarak kızımızı bir sürü ilaç ve antibiyotik yeme derdinden kurtardık. Büyük ihtimalle yine bronşit olacaktı ve iğne de yiyecekti. Bu şekilde doğal yollarla kızımızı tedavi ettirdik.

DİKKAT: Bu karışımı bir kaç gün uygulamanız halinde, hastalık durumunda hiçbir ilerleme kaydedilmezse doktora başvurulmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir