Evde Öksürüğü Durdurmanın Yolları Nelerdir?

Sponsorlu Bağlantılar

Öksürüğe Doğal Çözümler

Öksürük için evde yapılacak en önemli şey bol bol sıvı almaktır.Çünkü Ne kadar çok sıvı alırsak öksürüğün şiddeti ve kuruluğu ortadan kalkacaktır.Çünkü su balgamı en iyi çözen maddedir.Dolayısıyla Öncellikle bol bol sıvı alıyoruz.

Onun dışında halk arasında bilinen ıhlamur yada adaçayı içmenin hiçbir sakıncası yoktur.Bunun dışında burunda tıkanıklık varsa tuzlu su uygulamak anlamlı şeydir.Zaman içerisinde bu geçmiyorsa 2-3 gün içerisinde ,anlaşılan rahatsızlık ilerlemektedir.

Eğer bu öksürük evdeki bir nedenden dolayı oluşuyorsa örneğin,mesela evinizi boya yaptırdınız ve bu boyadan dolayı öksürmeye başlıyorsanız o zaman etkenden uzaklaşmak gerekmektedir.Bu alerjik öksürük en önemli nedenidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayrıca bkz: Öksürük Tedavi Yöntemleri

öksürük

Örneğin mesela evinizi halı kaplattırdınız ve halı kaplattıktan sonra öksürük başlamışsa ve özellikle yatak odanızda öksürüğünüzün artması başlamışsa ve günümüzün çoğu ortalama 8 saat yatak odasında geçmektedir.

Yere kaplattığınız halıdaki alerjen uzatılmış öksürüğe sebep olmaktadır. Bundan dolayı temel tedavi etken ortadan kaldırılmalıdır.Bu yüzden halının yerden kaldırılması gerekmektedir.Yada boyalı evden uzak durmak gereklidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir