Öksürük Tedavisi Nasıldır?

Sponsorlu Bağlantılar

Öksürük Tedavisi Yöntemleri

Basit öksürükte öncelikle tedavi etmek yerine  daha önce tedavi yerine öksürüğün nasıl bir öksürük olduğunu anlamak  gerekiyor.Kuru bir öksürük mü, yoksa sekresyonlu öksürük mü yoksa dışarıdan gelen bir kimyasal malzemelerden dolayı gelen bir öksürük mü yani bir boya kokusuna karşı öksürük mü önce bunu anlamaya çalışılmalıdır.

Ondan sonrada  eğer bu kuru öksürükse kuru öksürüğün nedenleri araştırılmaya çalışılır.Kuru öksürüğün nedenleri bir kaç çeşittir.Özellikle kuru öksürükte geniz akıntısı kuru öksürükte en önemli özelliklerden bir tanesidir.

öksürme

Sponsorlu Bağlantılar

Birde balgamlı öksürük ve sekresyonlu öksürükler vardır.Sekresyonlu öksürüklerde önemli hastalıkların bulguları olabilirler.Tabi bunu anladıktan sonra tedaviye geçilebilir.Tedavide her biri için ayrı ayrıdır.Basit öksürükte öncelikle semptomatik tedaviler veriyoruz. İşte geniz akıntısı ise geniz akıntısını azaltacak basit ilaç tedavisi gibi ayrıca göğüsü yumuşatacak sıvı alımları bunlar mesela bitki çayları olabilir bunu yanında bol miktarda sıvı içmek olabilir.

Burun tıkanıklığına bağlı öksürük oluşmuşsa burun açıcı ilaçlar uygulanabilir.Eğer uzamış öksürük ise  inhaller dediğimiz bir takım tedaviler vardır.Alerjik bronşitlerde alerjik astımlarda kullandığımız inhaller kullanırız. Genellikle hepsinin tedavisi ilaçlı tedavidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir