Sivilcelerden Kurtulmak İçin Doğal Yöntemler

Sponsorlu Bağlantılar

Sivilce Sorunu İle Baş Etme

Milyonlarca çocuğun ve yetişkinin en can sıkıcı sorunlarından birisi de sivilcelerdir. Çoğu kişi sivilcelerle yaşamaya razı olur yada hiç işe yaramayan tedaviler uygular ve sonuç alamaz. Bu yüzden sivilceler en önemli sorun olmaya devam eder.

Enflamasyon, hormon dalgalanmaları ve artan kortizol gibi faktörler akneyi daha da kötüleştirebilir. İyi haber ise sivilceleri ortadan kaldırmak için diyet stratejileri ile birlikte çalışan 5 doğal akne tedavisinin olmasıdır.

Akneleri Geçiren Gıdalar

Enflamasyonu azaltan ve sivilcenin iyileşmesini sağlayan en önemli etken bağırsaktaki iyi bakterileri artıran besinlerdir. Bu besinleri sıralamak gerekirse;

Probiotik bakımdan zengin gıdalar – Kefir, yoğurt ve akneyi dışarı atan kültürlü sebzeler.

Çinko açısından zengin gıdalar – Filizlenmiş kabak tohumları, keten tohumları, chia ve kenevir tohumları bağışıklığı artıran ve bağırsak sorunlarını iyileştiren çinkoya sahiptir.

A vitamini bakımında zengin gıdalar – Ispanak, havuç ve sığır karaciğeri,  A vitamini açısından olukça yüksektir.

Elyaf açısından zengin gıdalar – Sebzelerde, meyvelerde, fındıkta ve tohumlarda bulunan lif, bağırsaktaki kolonun temizlenmesi ve iyi bakterilerin büyümesini desteklemekte ve bu da sivilcenin ortadan kaldırılmasına yardımcı olabilmektedir.

Temiz yağsız protein – Organik tavuk, doğada beslenmiş sığır eti, serbest gezen tavuk yumurtası ve avlanmış balık kan şekerini dengeler. Bu da akne ile mücadelede çok önemlidir.

Akne İçin Kaçınılması Gereken Gıdalar

Şeker ve karbonhidrat açısından zengin gıdalar – Aşırı miktarda şeker ve tahıl ürününün tüketilmesi vücutta akne artışına neden olabilir.

Gluten ve buğday – Bu gıdalar cildi etkileyen bağırsak iltihabına neden olur.

Çikolata – Sivilceleri tetikleyebilecek bileşikler yüksektir. Mümkünse çikolatayı tamamen bırakın, ancak yine tüketmek isterseniz saf çikolata (bitter) olduğundan emin olun.

Kızarmış ve hazır yiyecekler – Bu gıdalar, trans yağlar, sodyum, kimyasallar, tatlandırıcılar ve şeker dahil iltihaplanmaya yol açan bir takım maddeler içerir.

Sponsorlu Bağlantılar

Trans (hidrojenize) yağlar – Cildin yağlanmasına neden olur ve bu da aknenin ana nedenlerinden biridir. Trans yağlar, pizza gibi gıdalarda ve soya yağı, mısırözü yağı, kanola yağı ve bitkisel yağ içeren paketlenmiş gıdalarda bulunur.

Konvansiyonel (paket) süt – Bağırsağın ve derinin iltihaplanmasına neden olur.

5 Doğal Sivilce Tedavisi Yöntemi

1-  Probiyotikler (günlük 10,000 IU’dan 50.000 IU’ya kadar)

Her gün 2-3 kapsül olmak üzere 2 kez alın. Probiyotikler bağışıklığı artırır ve kötü bakterileri öldürürler.

2- Çinko (günde iki kez 25mg – 30mg)

Cildi iyileştirmek için bağışıklık fonksiyonunu arttırır ve DHT oluşumunu engeller.

3- Omega-3 Yağ Asitleri (Her gün 1000 mg balık yağı ve Morina karaciğeri yağı)

Balık yağı içerisindeki EPA / DHA, iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olur ve hormon dengesini destekler.

4- Çay Ağacı Yağı (Melaleuca alternifolia)

Sabah ve gece lekelere çay ağacı yağı uygulayın. Çay ağacı yağı antimikrobiyal ve mantar önleyici özelliklere sahiptir.

5- Vitex (160 mg vitex / chasteberry)

Bu kadınlarda akne oluşumunu azaltabilen hormonları dengeler. Ayrıca, çuha çiçeğinde bulunan GLA ve borat yağı hormon dengesi için düşünülebilir.

Sivilceye Çözüm İçin Doğal Maske

Akne tedavisi için 5 damla çay ağacı yağı ve 1 yemek kaşığı balı karıştırarak yüz yıkaması yapın. Sonra yüzünüzü su ile yıkayın. Bu en etkili ve tekrar tekrar kanıtlanmış en iyi akne tedavisidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Yukarıdaki planı uyguladığınız zaman kesinlikle olumlu sonuçlarını göreceksiniz. Buna ek olarak, akne ile uzun süre mücadele ederseniz, akne izi de olabilir ve akne izleri için doğal tedaviler de vardır.

Sivilce İzini Geçiren Maske

Doğal yollarla sivilce izlerini iyileştirmek için bal, lavanta yağı, çay ağacı yağı ve buhur yağını karıştırın.

Malzemeler

  • 2 çay kaşığı ham bal
  • 3 damla lavanta yağı
  • 3 damla çay ağacı yağı
  • 3 damla buhur (frankengence) yağı

Bu malzemeleri bir kabın içerisinde iyice karıştırın. Yüzünüzü yıkayın ve kurulayın, yatmadan bir saat önce önce bu karışımı yüzünüze sürün. Yüzünüzde bir saat kaldıktan sonra yüzünüzü durulayın. Bu adımları uygulayarak akne izinden kurtulabilir ve mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz!

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir