Kısa Dönemli Hafıza Kaybı Nedenleri

Sponsorlu Bağlantılar

Hafıza kaybı kişinin hiç bir şey hatırlayamaması durumudur.Kısa süreli hafıza kaybı geçici bir durumdur.Sadece bir süreliyine bir şeyleri hatırlayamabilirisiniz.Kısa süreli hafıza kaybına bir çok neden olabilir.Yaşadığınız sıkıntı,stres,depresyon,güç durumlar gibi nedenlerden kaynaklanabilir.

Kısa Dönemli Hafıza Kaybı

Kısa dönemli hafıza kaybı birçok farklı şeyden ötürü olabilir. Depresyon ve endişe, örneğin, ilgi ve konsantreyi genellikle etkiler bu da daha sonra o bilgiyi hatırlamayı zorlaştırır. Stres aynı zamanda, konsantre ve hafızayı engelleyerek perişan ve ürkek hissetmemize neden olur.

Diyabet, menopoz gibi medikal durumlarla karşı karşıya kalan insanlar bazen, kan şekerleri veya hormon seviyeleri değiştiği zaman hafıza sorunları veya “ belirsizlik” yaşayacaklardır. Tabiî ki beyin travması, besin hasarı, madde istismarı ve Alzheimer’s gibi bunama formları hafıza problemlerine neden olabilir.

Bir şeyleri hatırlama konusunda problem yaşıyorsanız; hafızanızı etkileyebilen her türlü muhtemel medikal durumu göz ardı etmek veya dikkatte almak için komple fiziksel bir kontrol yaptırmanızı tavsiye ediyorum. Böyle bir durum teşhis edilirse; doktorunuz size yardımcı olacak ilaç veya başka bir tedavi şekli sunabilir. O -veya siz- depresyon veya anksiyeteden şüphe duyuyorsa suçludur, psikoterapinin yardımcı olup olmayacağını anlamak için; psikologa veya diğer terapistlere danışmanızı tavsiye ediyorum. Antidepresant veya kaygı giderici.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Yorum

    a.faruk yurdakul
    17 Ağustos 2012 - 12:33

    eşim şiddetli baş ağrısından sonra bayılıyor.ayıldığında hayatındakı bir bölümü hatırlamıyor.eğer o bölümde ben ve çocuklarım yoksa tekrar düzelmesi biraz erken oluyor.ama bizlerin olduğu bir dönemse biraz zaman alıyor .en uzun süre 21 gundu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir