Kolları Sıkılaştırma Hareketleri ve Egzersizleri

Sponsorlu Bağlantılar

Evde Sımsıkı Olun

Sımsıkı kollara sahip olmak ister misiniz? Kollarınızı sıkılaştırmak için aşağıdaki egzersizleri yapın.Böylece sıkı bir kol ve kaslara sahip olarak daha düzgün bir fiziğe sahip olabileceksiniz.

Hen etkili bir fiziğe sahip olmak için hemde sağlığınız açısından bu egzersizleri yapmalısınız.Hem basit hemde yapması kolay olan bu egzersizleri evde kendi başınıza rahatlıkla yapabilirsiniz.Bu egzersizlerle omuz, sırt, göğüs ve kol kaslarınız şekillenecek.. Bu egzersizleri haftada sadece 2 kez yaparak kol kaslarınızı ve derinizi sıkılaştırarak harika bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

İşte Yapmanız Gereken Egzersizler

Kol bükme egzersizi

Dizlerinizi ve karnınızı yavaşça eğilin. İki elinize de 5-10 kiloluk ağırlık alın hem sağ hem de sol kolunuzu sırayla bükün. Bu hareketi günde 15 kere uygulayın.

Kol uzatma egzersizi

Bir ayağınız önde bir ayağınız arkada olacak şekilde bükün. Vücudunuzu sol elinizle bacağınızdan destek alarak az öne doğru eğin. Sağ elinize 3 ya da 5 kilo civarında bir ağırlık alın ve sağ kolunuz yere paralel olsun. Kolunuzu arkaya doğru gerin ve bu hareketi 15 kez tekrarlayın.

Üst sırt kaslarını çalıştırma

Elinizde bulunan bir sandalyeye oturun bacaklarınızı kapalı tutun, her bir elinize 5 kiloluk ağırlık alın. Ellerinizi omzunuza yakın şekilde tutun ve yavaşça kollarınızı açıp kapayın. Bu hareketi 10 kez tekrarlayın. Haftada en az 15 kere yapmanız sizin için iyi olacaktır.

Karın ve Kalça egzersizi

Sağ ayağınız önde, sol ayağınız arkada bükülü bir şekilde olacak ve karınızı hafif eğin. Sağ elinizi, sağ bacağınıza destek almak için koyun. Sol elinizde 3-10 kiloluk ağırlık olsun. Vücudunuzu hafif öne eğerek sağ bacağınızı öne doğru gerin. Bu hareketi günde 15 kez yapın

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir