Laptop’u Diz Üstüne Koymak Hasta Ediyor!

Sponsorlu Bağlantılar

Dizüstü Bilgisayarlarda Tümör Riski

Dizüstü bilgisayarları dizinizin üstüne koymanız ve dizinizin üstünde kullanmanız hasta ediyor.Adı üstünde diz üstü bilgisayarı fakat bundan sonra dizüstü bilgisayarı olmaktan çıkacağa benziyor.Laptopları dizinizin üstüne koyduğunuz zaman vücudunuz bundan olumsuz bir şekilde etkileniyor ve laptopdan kaynaklanan yüksek gerilim hatları beyin tümörü riskini arttırıyor.

Gelişen teknoloji ile birlikte ortaya çıkan sağlık sorunları hakkında ve konu hakkında bilgiler veren Biyofizik Profesörü Tunaya Kalkan, şunları söylüyor; “Yüksek gerilimin altında ikamet etmek, işyerlerinin orada bulunması, insanların orada uzun süre bulunmasının beyin tümörleri, lösemi gibi kansere neden olduğuna dair bazı veriler ortaya çıktı.”

Dizüstü bilgisayarların ya masa üstünde kullanılması ya da altına bir yastık konulması öneriliyor. Çünkü pillerden kaynaklanan sıcaklık erkeklerde kısırlığa neden olabiliyor.

Prof. Kalkan, “Bilgisayar dizüstüne konduğunda altındaki pilin ısınması, altından yaydığı elektromanyetik alanları genital bölgeyi ışınlıyor, özellikle erkeklerde olumsuz etki yaratma olasılığı var” diyor.

Tasarruflu ampullerin tavanda olmasında bir sakınca yok ama masa lambasında, yani yakınınızda olması önerilmiyor.

Vatandaş ise en çok önlemi cep telefonu kullanırken alıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir