Limon ve Ihlamurun Cilde Yararları

Sponsorlu Bağlantılar

Limon ve Ihlamurun İnsan Vücuduna Faydaları

Limonun insan vücuduna oldukça fazla olumlu yönde etkisi vardır.Limonun gibi ıhlamurda öyledir.Özellikle grip gibi hastalıklar geçirildiğinde ıhlamur limon kullanır.Ancak sadece bununla sınırlı değil faydaları şimdi cilde olan yararları nelermiş onları öğrenelim.Bunların her ikisinin de içinde bulunan sitrit asit sayesinde cildi yenileme özellikleri vardır. Aynı zamanda da, metal, gümüş, bakır eşyaları parlatma özelliği vardır.

Daha iyi sonuçlar almak için üzerine biraz kabartma tozu ekleyin. Narenciye kabukları içine zeytinyağı eklenmez. Sadece cildi canlandırmak için kullanılabilir. Eğer kokusundan hoşlanmıyorsanız, bir kasenin içine biraz su ve limon kabuğu ve kalan limonun suyunu karıştrın. On dakikaboyunca hafifçe kaynatın ve sonra kabukları mikrodalgada kurutun.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(2) Yorum

    ayla akbaba
    28 Ağustos 2011 - 06:56

    Limonu kullandıktan sonra kabuklarını atmayın.Çekirdekleri bile çok faydalı.Sıkılmış limon kabuklarını boş bir kapta su dolu halde bekletin.Ne zaman isterseniz,duş suyuna ilave ederek yıkanın.Faydaları çok fazla ayrıca rahatlatıcı ve hoş kokulu bir duş almış olacaksınız.Sağlıklı kalın.

    […] Limon ve Ihlamurun Yararları […]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir