Metabolizmamızı Nasıl Hızlandırırız ?

Sponsorlu Bağlantılar

Metabolizma vücudun temel  ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için gerekli olan enerjiye denir.Metabolizma hızını normal seviyed tutmak ya da biraz daha yüksek seviyede tutmak gerekiyor.Bunu nasıl yapabiliriz diye soruyorsanız aşağıdaki metni okuyunuz.

Metabolizmamızı Nasıl Hızlandırırız ?

Egzersiz hızlı, kalıcı ve yararlıdır

Haftada 4 veya 5 gün egzersiz yaparak metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz. Koşma, hızlı yürüme, yüzme, bisiklete binme gibi aktiviteler kalori yakmanıza yardımcı olur ve siz egzersiz yaparken metabolizmanız hızlanır. Egzersizden sonra da belirli bir süre metabolizmanız hızlı çalışır.

Sponsorlu Bağlantılar

Kaslarınızı çalıştırın

Haftada 2-3 nkez yapılan ağırlık kaldırma ya da diğer çekme, kıvırma gibi güçlendirici egzersizler, metabolizmanızı hızlandırır. Bu tür aktiviteler kaslarınıız çalıştırır ve kaslar vücuttaki yağdan daha fazla kalori yakar. Çok kaslıysanız, otururken bile çok kalori yakarsınız.

Metabolizmanızı hızlandıran yiyecek tavsiyeleri

Yeterince beslenin, en az 1000 kalori alın. Hızlı, şok diyetler yaptığınızda ya da 1000 kalorinin altında beslendiğinizde, metabolizmanız yavaşlayacak ve depoladığınız enerjiyi kullanacaktır.

Her 4- 5 saatte bir yiyin. ücut yiyecekleri sindirir ve emilimini sağlar, böylece metabolizmayı hızlandırır. Buna yiyeceklerin termik etkisi denir. Her 4-5 saatte bir atıştırarak ya da yemek planınızı buna göre ayarlayarak hareket edin.

Her öğünü proteinle ilişkilendirin. Protein yağ ve karbonhidratlarla karşılaştırıldığında metabolizmayı hızlandıran en önemli etkendir. Protein içeren yiyecekler kasları korur ve daha çok kas oluşmasını sağlar. Örneğin 63 kilo olan biri her gün 70 gr protein almalıdır. Balık, tavuk, hindi, yağsız biftek, yağsız süt, yoğurt, yumurta ve kuru bakliyat protein açısından zengindir.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Yorum

  esra tonya
  05 Şubat 2011 - 10:31

  Zayıflamada Son Keşif !!!

  İzlanda-Yosun Tableti %100 bitkisel ve doğal tabletleri kilo verme sürecini eşsiz formülasyonu ile sağlıklı bir şekilde tamamlamanızı ve kalıcı olmasını sağlar. İzlanda-Yosun Tableti Detoks etkisi ile, vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olur ve böylece toksinlerin vücudun yağ yakma sistemleri üzerindeki etkisi yok olur. Vücutta dehidrasyon (su kaybı) yaratmadan gerçekten kilo vermenize sağlar.

  Türkiye’de Bir İlk !!!

  İzlanda-Yosun Tableti içeriğinde sibutramin, efedrin vs. kimyasal madde içermeden yağ yakımında etkili %100 BİTKİSEL %100 DOĞAL olup test edilip onaylanmıştır. Diğer zayıflama ürünlerinden farklı olarak İzlanda Yosun Tableti vücutta Detoks etkisi yaratarak sizi toksinlerden arındırır. Vücudunuzu ve sindirim sistemi organlarınızı rahatlatır ve işlevselliklerini arttırır. Metaboost etkisi ile metabolizmanızın çalışmasını düzenler ve yağ yakma birimlerini harekete geçirir.

  İzlanda Yosun Tableti (Iceland Moss)

  kaynak:http://www.haberler.com/zayiflatan-mucize-izlanda-yosunu-kapis-kapis-2486567-haberi/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir