Sindirim ve Stres İçin Muz Yiyin

Muzun kendisine özgü bir çok faydası bulunmakta fakat sizlere bu yazımızda muzun faydalarından bahsetmeyeceğiz.Sizlere kahvaltıda muz yemenin faydalarından bahsedeceğiz.Kahvaltıda muz yiyen kadınlarda hem sindirim kolaylığı hemde görülmüyor hemde vücudun strese karşı korunduğu görülüyor.

Sindirimi kolaylaştırıp strese karşı korumasının nedeni ise muzun yapısında bulunan vitamin ve mineral değerleridir.Buna ek olarak kardiyovasküler rahatsızlıklar, artirit ve sinir sistemi sorunlarında da muzun tedavi edici özelliği bulunuyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayrıca bakınız; Muz Kabuğunun Faydaları

Muzun içerisinde bulunan besin maddeleri “mutluluk hormonu” olarak bilinen serotoninin üretimini artırıyor ve kişiye sakinlik hissi veriyor.

Milliyet’in haberine göre; Arjantin’de yürütülen bir araştırmada gönüllü kadınlar güne kahvaltıda bir adet muz yiyerek başladı. 3 aylık süre içinde tüm katılımcılar istisnasız kilo verdi. Muz kahvaltısının sindirimi kolaylaştırdığı ve kadınların vücudunu stresten koruduğu da belirtildi.

Muz folik asit, magnezyum, A ve C vitaminleri ve potasyum açısından oldukça zengin bir meyve… Muzu sade yemeyi sevmiyorsanız da bal ve yoğurtla birlikte de tüketebilirsiniz.