Ne Varsa Kabuğunda Var

Söz konusu  meyeveler olunca faydalarıda saymakla bimiyor.Peki meyveleri ne kadar doğru tükettiğimiz hakkında yeterli bilgiye sahipmiyiz.Meyve tüketmeyen insan yok gibidir.Herkesin sevdiği bir meyve kesinlikle vardır.Anca meyvenin en güzel yeri neresidir denildiği zaman buna cevap olarak kabuklarıdır diye verecek insan sayısı çok adır.Haklı da sayılırlar…Ancak meyvelerin kabuklarının da sağlığa ne kadar faydalı olduğunu bilmek için portakal kabuğunun faydalarına bakmak herhalde yeterli olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQp27ypDki0wToDS5t8rbrrXlUnBEGKFPGfIZTXou35yK4dgZw&t=1&usg=__zEktHuhtcI8dviLyX3l9oPsxKvw=

Florida Üniversitesinde Beslenme Profesörü olan Doktor Susan Percival bazı önemli antioksidanlann kabukta bulunduğunu belirtiyor.

Portakal Kabuğunun Yararları

Kabuğun üst kısmında bulunan dlimonene UV ısınlarının ölümcül düşmanıdır. Arizona Üniversitesi’nde yapılan bir çalışmada haftada bir çay  kasığı kadar portakal kabuğu yemenin deri kanseri riskini yüzde 30 azalttığı görülmüş. Dış kabuğu ısırmak yerine, somonun üzerine çeşni yerine serpebilirsiniz ya da salatana sosla birlikte karıştırabilirsiniz.