Psikoloğa İhtiyacınız Olduğunu Nasıl Anlarsınız ?

Sponsorlu Bağlantılar

Psikolog insanların ruhsal hallerini tanımlamasında yardımcı olan kişilerdir ve tabi bu tanımlamanın da iyileşmesi konusunda yardımcı olan kişilerdir.Günümüzde özellikle çok sıklaşan stresten kaynaklanan,rahatsızlıktan kaynaklanan,mali durumlardan kaynaklanan ve benzer durumlardan kaynaklanan birçok insanda ruhsal sorunlar yaşanmaktadır.Kendini En iyi iyileştirme yöntemi bir psikoloktan yardım almak.

Psikoloğa İhtiyacınız Olduğunu Nasıl Anlarsınız ?

Bir insan bir psikoloğu görmeye gitmekten pek çok açıdan fayda görebilir, pek çoğu hayat koşullarının duygusal ya da fiziksel ya da davranışsal durumundan mutsuz ya da tatminsiz olabilir. Bazılarının bir psikolog ya da diğer bir terapist görmeye ihtiyaç duyduğunda olduğu gibi… Kendine ya da başkalarına zarar verme tehlikesi olan ya da gerçeklikle ilgisini kaybeden bireylere kesinlikle gitmelerini tavsiye ederim.

Mektubun endişelendirdiği kadarı ile üzerinde duracağım “Bugünde yaşamıyormuş gibi hissediyorum” ifadeniz, 1792’de ya da başka bir yılda yaşadığınızı hissettiğiniz anlamına gelmiyor. Pek çok kişi bu terminolojiyi, geçmiş üzüntülerine ya da yaralarına yapışmış olma hissini ya da bugünden zevk almalarını engelleyen gelecek hakkında çok fazla endişe besleme duygusuna atıkta bulunmak için kullanır. (Fakat eğer ben yanlışsam ve siz gerçekten, gerçekten başka bir zamanda yaşadığınızı hissediyorsanız, her anlamda yüz yüze bir psikoloğu ziyaret edin).

Geçmişe yapışık yaşamak ya da devamlı olarak geleceğe saplantılı olmak, ciddi bir şekilde mutsuz bir yaşam şekli olduğu için terapi yardımcı olabilir. Hislerinizi, sorularınızı ya da daha başka şeyleri tartışmak için bir psikologla ya da terapistle randevu planlamak sizi incitmeyecektir. İyi şanslar.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir