Rosacea Cilt Hastalığı Nasıl Önlenir?

Sponsorlu Bağlantılar

Rosacea Cilt Hastalığı Nedir? Sebepleri Nelerdir?

Rosacea burunda ve yanaklarda görülebilen sivilce benzeri bir deri hastalığıdır.Hastalık görüldüğü anda tedavi edilmesi gerekir.Aksi takdirde kötü sonuçlara yol açabilir.

Utanmak yüzünüzün kızarmasına neden olabilir. Fazla ısı, güneş ışığı, sıcak içecekler ve alkol de kanın yanaklarınıza, burnunuza ve çenenize geçmesini ve kızarmanızı sağlar. Normalde utandığınızda yüzünüzün kızarması birkaç dakika sürer ama rosacea da yüzünüzde minik kızarıklıklar oluşur ve bunlar geçmez. Bazı rosacea hastalarında gözde yanma batma ile seyreden bir durum ortaya çıkabilir. Bu durum tedavi edilmezse gözde ciddi reaksiyonlara neden olabilir.

Rosacea Önlenebilir mi?

Hergün güneş kremi sürmek kızarıklıkları giderebilir. Yeşilimsi kozmetik ürünleri de kızarıkları önleyebilir.

Rosacea Tedavisi

Bir çok kişi rosaceayı bilmediği için hastalığı erken dönemde fark edemez. Tedavide ilk adım hastalığa tanı koymaktır. Dermatoloji uzmanları hastaya göre değişen kombine tedaviler uygulamaktadırlar. Bu tedavi ile rosaceanın ilerlemesini, bazen de tekrar etmesini engeller. Doktorunuz tarafından jel veya kremler yazılabilir. İlk 3-4 haftada hafif bir iyileşme, belirgin iyileşme ise 2. ayda görülür. Ağızdan alınan antibiyotikler daha hızlı bir iyileşme sağlarlar. Kortizonlu kremler rosaceadaki kızarıklığı azaltabilir. Bununla birlikte 2 haftadan uzun süre kullanılmaları yasaklanmalıdır. En iyisi bu tedavileri Dermatoloji uzmanı kontrolünde uygulamaktır.

Rosacea Deri Hastalığı Fotoğrafları

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(2) Yorum

  aresiz
  09 Şubat 2012 - 16:19

  bende ede var….allah sabır versin..başka birşey diyemiyorum.

  SERMİN
  12 Haziran 2010 - 16:24

  BEN BU HASTALIKLA TANIŞALI TAMON BEŞ YIL OLDU.ŞİMDİ EMZİKLİ OLDUĞUM İÇİN İLAÇ KULLANAMIYORUM HER TARAFIMA YAYİLDI ÇOK ÇARESİZİM BANA YARDIM EDİN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir