Sağlıklı Ara Öğün Besinleri

Sağlıklı beslenmek açısında ne yediğinize dikkat etmeniz şart.Normal öğünlerin dışında ara öğünlerde de ne yediğinizi iyi bilmeli ve tükettiğiniz besinlere dikkat etmelisiniz.Birşeyler atıştırmayı seviyorsanız ve böyle bir alışkanlığa sahipseniz vücudunuza ve sağlığınıza yararlı besinleri tercih etmeniz gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

Öğünler arası bir şeyler atıştırmak sağlıklı beslenmek açısından oldukça önemli. İşte vücudunuza yarar sağlayacak besinler.

http://2.bp.blogspot.com/_nKuBghAquvg/Sl1yll4InJI/AAAAAAAAAO4/7a0XFRmicOo/s400/diyet_tavuklu_salata.jpg

Sabahlara Ara Öğün

  • Yoğurt, kırmızı meyve ve müsli: Antioksidan etkisi gösterirken, açlığınızı uzun süreliğine engeller.
  • Çay: Son zamanlardakafein içerdiğinden dolayı zararlı olduğu söylense de yeşil çay ya da çeşitli çeşitli bitki çayları tüketebilirsiniz.Hem konsantrasyonu artırıyor hem de antioksidan etkisine sahip.
  • Muz: En etkili meyvelerden biri. Potasyum oranı yüksek olduğundan güne daha enerjik başlamanıza neden oluyor. Üstelik küçük bir parçası elmayla aynı kaloriye sahip.
  • Krem peynir ile çıtır gevrek: En klasik ara öğün. Protein kaynağı olan krempeynir, çıtır gevrek ile birlikte tüketildiği zaman daha geç acıkmanızı sağlıyor.
  • Fındık: Ancak kesinlikle tuzlu ve kavrulmuş olanlardan uzak durmalı; tükettiğiniz miktara dikkatli etmelsiniz. Kuru meyve çeşitleriyle birlikte tüketildiğinde daha keyifli olabilir.