Sabah Uyanınca Ilık Su Yada Bitki Çayı İçin!

Sponsorlu Bağlantılar

Sabahları Su Yada Bitki Çayı

Sabah uykudan uyanır uyanmaz kahve yada alkol alma alışkanlığınız var ise bunu hemen bırakmalısınız.Eğer sağlığınız sizin için önemli ise sabah uyandığınızda ilk iş olarak kahve ve alkol gibi içecekler yerine bir bardak ılık su yada bitki çayı içmelisiniz.

İnsan organizması bütün bir gece toksin ve atık maddeler üretmektedir.Gece boyunca vücut sıvı kaybetmektedir fakat sıvı alımı uyku sırasında olmadığı için sıvı ihtiyacı doğmaktadır.Bunun için sabah uyandıüınızda ilk iş olarak ya bir bardak ılık su için yada bir bardak bitki çayı için.

Ayrıca bakınız: Kahvaltıda Kahve ve Siyah Çay İçmenin Faydaları

Ne Faydası Var?

Oda ısısında bekletilmiş bir bardak su içmek, böbrek ve bağırsakların işlevini artırarak vücudu toksin ve artıklardan temizliyor. Cilde pürüzsüz bir görünüm kazandırıyor. Bu maddelerin vücuttan atılımını kolaylaştırmak ve vücudun ısı mekanizmasını gün boyunca dengelemek için sabahın erken saatlerinde sıvı almak çok yararlı.

Tavsiye

Sabah uyandığınız zaman tıpkı yüzünüzü yıkamak gibi vücudunuzun içini de yıkamanız gerekiyor. İçtiğiniz ılık suya birkaç damla limon veya greyfurt suyu karıştırabilirsiniz. Dilerseniz su yerine idrar söktürücü veya toksin atıcı özellikler içeren bitkisel çaylar da içebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir